Porziņģis 17.augustā NBA izslēgšanas turnīra pirmajā mačā guva meniska traumu. Latvijas basketbolistam operācija tika veikta 10.oktobrī un rehabilitācijai nepieciešamais termiņš netika noteikts, taču tiek lēsts, ka viņš varētu nespēlēt kādus trīs - četrus mēnešus.
Šonedēļ vienības ģenerālmenedžeris Dons Nelsons apstiprināja, ka sezonas sākumā Porziņģis nepalīdzēs komandai.
"Sešas dienas nedēļā strādāju pie savas rehabilitācijas, stiprinot muskuļus. Ja salīdzina ar krustenisko saišu plīsumu, tad šoreiz dienu no dienas var redzēt progresu. Rehabilitācija pēc krustenisko saišu traumas bija kā ceļojums tuksnesī. Šī rit ātrāk, es atkopjos un jūtos labi," intervijā "Mavericks" komandai stāsta Porziņģis.
Viņš esot tuvu tam, lai varētu sākt aizvadīt mešanas treniņus.
"Būtībā jau tagad varētu to darīt, bet pieejam tam piesardzīgi un gandrīz jau esam sasnieguši to stadiju. Nevaru sagaidīt, kad varēšu darīt ko vairāk, taču man jābūt gudram un pacietīgam," saka Porziņģis.
Arī pats basketbolists vēlētos zināt atbildi uz jautājumu, kad viņš varēs atgriezties laukumā.
"Vienīgais, ko zinu - atkopjos labi un tā ir pati svarīgākā lieta. Gribētu spēlēt pēc iespējas ātrāk un daru visu nepieciešamo, lai tas notiktu. Esmu labās rokās un par to tik daudz nedomāju. Man apkārt ir lieliski cilvēki, kuri man ļaus spēlēt tikai tad, kad tam būšu gatavs," stāsta Porziņģis.
Latviešu basketbolists atceras epizodi, kurā guva meniska savainojumu.
"Bija kontakts. Ja pareizi atminos, gāju pēc atlēkušās bumbas. Sajutu nelielas sāpes un viss. Kad pēc spēles adrenalīna līmenis kritās un mans ķermenis kļuva relaksēts, patiešām to sajutu. Biju pārliecināts, ka jāspēlē nākamais mačs. Biju gatavs ziedot visu un to arī darīju. Dažas spēles to pacietu, taču beigās sapratu, ka nav jēgas riskēt, citādāk situācija kļūtu vēl sliktāka. Domāju, ka pieņēmām pareizo lēmumu," skaidro Porziņģis.
Atbildot uz jautājumu, ko viņš teiktu tiem "Mavericks" faniem, kas latvieti uzskata par traumatisku, Porziņģis saka, ka pret savainojumu dziedēšanu attiecas profesionāli un dara visu nepieciešamo darbu.
"Ļoti svarīgi ir arī tas, kas notiek galvā, jo ir jāspēlē bezbailīgi. Nevaru domāt par lietām, kas notikušas. Uzskatu, ka tā vienkārši notika un no tā nebija iespējams izvairīties. Vienīgais, ko varu darīt ir strādāt, lai atkal būtu vesels laukumā un spēlētu pašā augstākajā līmenī," stāsta Porziņģis.
Porziņģis pēdējo 30 mēnešu laikā savainojis abu kāju ceļgalu.
"Meniska plīsums bija ļoti nepatīkams, jo tobrīd spēlējām "play-off" ar izredzēm uzvarēt sēriju. Tajā brīdī tas bija smagi. Taču brīdī, kad apzinājos, ka neko nevaru ietekmēt, koncentrējos tikai uz to, kā pēc iespējas ātrāk atgriezties laukumā. Aizvadīju pāris mačus, bet vienā brīdī es un ārsti sapratām, ka ilgtermiņā svarīgi ir tas, lai es tajā brīdī nespēlētu. Ja salīdzina ar krustenisko saišu plīsuma rehabilitāciju, tad šī ir krietni vieglāka," atklāj Porziņģis.