P 1.03.2021.

ES paziņo, ka šogad varētu apstiprināt divas Covid-19 vakcīnas

Ilustratīvs attēls

FOTO: Reuters/ScanPix

Eiropas Savienība (ES) šogad varētu apstiprināt divas vakcīnas pret jauno koronavīrusu, no kurām vienu testē uzņēmumi "Pfizer" un "BioNTech", bet otru testē "Moderna", ceturtdien, 19. novembrī, paziņoja Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.

Eiropas Zāļu aģentūra (EMA) var sniegt "nosacītu mārketinga apstiprinājumu (..) jau decembra otrajā pusē, ja viss noritēs bez problēmām", sacīja EK prezidente.

ASV farmācijas milzis "Pfizer" un Vācijas uzņēmums "BioNTech" ir kopīgi izstrādājuši vakcīnu, kuras klīniskie izmēģinājumi bijuši veiksmīgi, un ir nosūtījuši attiecīgus datus EMA.

ASV biotehnoloģiju kompānija "Moderna" ir paziņojusi, ka tās eksperimentālā vakcīna ir 95% efektīva.

Amsterdamā bāzētajai EMA būs jāizpēta testu rezultāti, pirms tā ieteiktu ES sniegt apstiprinājumu, bet fon der Leiena bija piesardzīgi optimistiska.

ES ir noslēgusi līgumus, lai rezervētu simtiem miljonu vakcīnu dozu, ar šo vakcīnu izstrādātājiem "BioNTech", "Purevac", "AstraZeneca" un "Sanofi", ja šīs vakcīnas nonāks tirgū.

"Un mēs turpinām sarunas ar "Moderna", un piedalāmies sarunās ar "Novavax"," teica fon der Leiena, piebilstot, ka visu 27 ES dalībvalstu līderi ir pauduši atbalstu ES vakcīnu iepirkšanas programmai.

Viņa uzsvēra, ka ASV firmu gadījumā EMA uztur ikdienas kontaktus ar ASV Pārtikas un zāļu pārvaldi (FDA).  

Aktuālākās ziņas