"Pasaules čempions bija alkoholiķis." Taisons stāsta par bokseru drosmes avotu un dienu, kad domāja, ka nomirs

Maiks Taisons

FOTO: AP/ Scanpix

Leģendārais bokseris Maiks Taisons savā podkāstā "Hotboxin' with Mike Tyson" nācis klajā ar interesantiem apgalvojumiem par amata brāļu drosmes avotu, kā arī par bažām sasirgt ar AIDS jaunības dienās.

Vienā no pēdējām podkāsta epizodēm runāja ar UFC veselības aprūpes departamenta viceprezidentu Džefu Novicki. Sarunas gaitā kungi izrunāja dažādus tematus, tai skaitā apreibinošo vielu lietošanu pirms dueļiem.

Novickis norādīja, ka mūsdienās vairumā štatu cīkstoņa organismā nav atļauts atrast apreibinošo vielu pēdas, bet Dzelzs Maiks norādīja, ka daudzi viņa amata brāļi reiz ringā devušies alkohola reibumā.

"Klausies, ir bijuši cīkstoņi, kas to darīja. Viņi nespēj cīnīties bez dzeršanas. Viņiem ir jābūt dzērumā, lai ietu un kautos. Viņiem vienkārši nepietika nervu. Arī pasaules čempioniem bija jābūt dzērumā, lai dotos ringā. Lieku roku uz sirds, ka ir bijuši tādi bokseri, kuri nespēja cīnīties bez alkohola," sacīja bokseris.

Tāpat Taisons arī minēja konkrētu piemēru: "Frenkijs Rendls. Pasaules čempions bija alkoholiķis. Viņš bija pirmais, kurš sagādāja zaudējumu [Hulio] Čavezam. Hulio tobrīd bilance bija 89-0 un viņš zaudēja alkoholiķim."

Sarunas Taisons atcerējās arī dienu, kad viņš uzzināja par Tomija Morisona inficēšanos ar AIDS. Bokseris, kurš ir filmējies slavenajā "Rokija" filmu franšīzē (piektajā daļā), 44 gadu vecumā mira no šīs bīstamās slimības. Līdz ar to arī Taisonam ir bijis bail veikt AIDS testus, tiesa, pamatojums tam bija visai amizants.

"Biju ieradies skatīties cīņu šovu un Morisonam drīz bija jādodas ringā vakara galvenajā cīņā. Un tad viņa ārsts, kurš ir mans draugs, pienāca pie manis un teica: "Tomijs šovakar necīnīsies. Nedomāju, ka viņš jebkad izies ringā." Nodomāju, ka Tomijs iedzīvojies ļoti nopietnā savainojumā. Minētais ārsts zināja, ka Tomijam ir HIV, bet negribēja man teikt," atcerējās Taisons.

"Aukstas kājas" tajā brīdī palikušas arī pašam Dzelzs Maikam: "Es zināju, ka viņš pavisam noteikt nav gulējis ar tik daudz sievietēm, cik es un nedara visas trakās lietas, ko darīju. Tajā brīdī es nodomāju: "Sasodīts! Es esmu miris!""

Par laimi Dzelzs Maikam, neskatoties uz savu reizēm nekontrolējamo dzīves stilu, izdevās saglabāt veselību un 54 gadu vecumā viņš jau nākamnedēļ atgriezīsies boksa ringā, lai cīnītos ar Roju Džounsu jaunāko.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!