Video ⟩ Krievijas tenisists Medvedevs triumfē "ATP Finals"

LETA/DPA
Daniils Medvedevs
Daniils Medvedevs Foto: EPA/Scanpix

Krievijas tenisists Daniils Medvedevs svētdien Londonā triumfēja ATP sezonas noslēguma turnīrā jeb "ATP Finals".

Ranga ceturtais numurs Medvedevs finālā ar 4-6, 7-6 (7:2), 6-4 pārspēja planētas trešo raketi Dominiku Tīmu.

Viņš kļuvis par pirmo tenisistu, kurš noslēguma turnīrā uzvarējis trīs pasaules vadošos tenisistus - apakšgrupā Novaku Džokoviču, pusfinālā Rafaelu Nadalu un  finālā Tīmu.

Ernesta Gulbja kādreizējais treniņu partneris Tīms "ATP Finals" titula mačā zaudēja otru gadu pēc kārtas, jo pērn viņš finālā trīs setos atzina grieķa Stefana Cicipa pārākumu.

Medvedevs svētdien 24 gadu vecumā izcīnīja savu karjeras līdz šim nozīmīgāko titulu. Viņa kontā ir deviņi ATP tituli, no kuriem šogad iegūti divi - "ATP Finals" un Parīzes "Masters 1000" trofejas.

Krievijas tenisists sezonas noslēguma turnīru atstās neuzvarēts, tādējādi saņems čeku par 1,56 miljoniem ASV dolāru. Kopējais balvu fonds - 5,7 miljoni dolāru - un uzvarētāja prēmija ir gandrīz uz pusi mazāka nekā pērn.

Medvedevs pērn šajā turnīrā piedzīvoja zaudējumus visās trīs spēlēs

ATP finālturnīrs Londonā "O2" arēnā notika uz cietā seguma. Šogad turnīram apritēja 50 gadi kopš pirmo reizi 1970.gadā tas tika sarīkots Tokijā.

Pirms 50 gadiem Tokijā uzvaras laurus plūca Stens Smits.

Šī bija jau 12.reize, kad finālturnīrs noritēja Londonā, bet nākamgad sacensības plānotas Turīnā, Itālijā.