C 21.01.2021.

Oksfordas Universitāte un "AstraZeneca" paziņojuši efektivitāti izstrādātajai vakcīnai pret Covid-19

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Morakot Kawinchan/shutterstock.com

Farmācijas kompānijas "AstraZeneca" un Oksfordas Universitātes kopīgi izstrādātā Covid-19 vakcīna klīniskajos izmēģinājumos bijusi vidēji 70,4% efektīva, liecina pētījumu sākotnējie rezultāti.

Trešās izmēģinājumu fāzes dati liecina, ka izmēģinājumos Lielbritānijā un Brazīlijā, lietojot divus atšķirīgus dozu režīmus, vakcīnas efektivitāte bijusi 90% un 62%.

90% efektivitāte sasniegta, ievadot pusi devas un vismaz mēnesi vēlāk veselu devu, atklāja "AstraZeneca" un Oksfordas Universitāte.

"AstraZeneca" norādīja, ka izmēģinājumu rezultāti liecina, ka vakcīna ir ļoti efektīva, novēršot inficēšanos ar Covid-19, un apgalvoja, ka neviens no cilvēkiem, kas saņēmis eksperimentālo vakcīnu, nav smagi saslimis.

"Šodiena iezīmē nozīmīgu pavērsienu cīņā ar pandēmiju. Šīs vakcīnas efektivitāte un drošība apstiprina, ka tā būs ļoti efektīva cīņā ar Covid-19 un tai būs tūlītēja ietekme uz šo ārkārtējo situāciju sabiedrības veselībā," sacīja "AstraZeneca" vadītājs Paskāls Sorio.

Vakcīnas izmēģinājumu trešā fāze sākās septembrī. Izmēģinājumi uz laiku tika apturēti, rodoties bažām par viena izmēģinājumu dalībnieka veselības stāvokli, bet pēcāk tika atsākti.

Eiropas Savienība (ES), ASV, Lielbritānija, Japāna un Brazīlija ir parakstījušas sākotnējās vienošanās ar "AstraZeneca" par vakcīnu piegādi, ja medicīnas dienesti to apstiprinās.

Aktuālākās ziņas