Pk 22.01.2021.

Kariņš pastāsta, kādi varētu būt nākamie Covid-19 ierobežojumi

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

FOTO: Valsts kanceleja

Covid-19 ierobežošanai varētu noteikt stingrākus pulcēšanās ierobežojumus un drošības pasākumus skolās, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņaprāt, minētie divi pasākumi ir pēdējie, ar kuriem var veikt vēl plašākus ierobežojumus Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanai.

Kariņš intervijā atgādināja vakar pausto pēc koalīcijas sadarbības sanāksmes, ka patlaban, vērojot Covid-19 situāciju kopumā, neesot nekāda pamata mieram vai labsajūtai, jo pēc visiem rādītājiem situācija kļūt arvien sliktāka.

Slimnīcās jau ir pārslogotas, un pacientu skaits arvien pieaug, kas nozīmē, ka slimnīcām arvien vairāk jāpārkārto savs darbs, atliekot plānveida operācijas. Ar katru nedēļu katrā šķērsgriezumā pieaug saslimušo skaits, kas neparko labu neliecina arī ekonomikai.

Viņš uzskata, - ja tas netiks darīts, tad negatīvā Covid-19 situācija pārņems visu valstī, sākot ar slimnīcām.

Jau ziņots, ka šodien notiks kārtējā valdības un Krīzes vadības padomes kopsēde, kurā pārrunās aktuālo epidemioloģisko situāciju valstī.

Sēde attālinātā režīmā notiks plkst.13. Pēc tās plānota preses konference.

Sēdes laikā plānots uzklausīt Veselības ministrijas sagatavoto informāciju par aktuālo epidemioloģiskās drošības situāciju un veselības aprūpes sistēmas kapacitāti un noslodzi, kā arī situāciju ģimenes ārstu praksēs un testēšanas kapacitāti.

Iekšlietu ministrija sniegs informāciju par epidemioloģiskās drošības pasākumu kontroli, savukārt Aizsardzības ministrija informēs par individuālo aizsardzības līdzekļu un higiēnas masku iegādi un rezervēm.

Aktuālākās ziņas