Pk 22.01.2021.

Viņķele norāda, kas bremzē lēmumu pieņemšanu Covid-19 apkarošanā

Veselības ministre Ilze Viņķele

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Joprojām Covid-19 datu apstrādē ir daudz manuālā darba, kas savukārt palēnina lēmumu pieņemšanas tempu, tiešsaistes samitā "Toward Data-Driven Health: Sharing is Caring" sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Ministre skaidroja, ka katru rītu, kad tiek saņemti jaunākie dati par Covid-19 situāciju valstī, tie tiek analizēti, lai lemtu par turpmākajām darbībām. Tomēr, kā atzīmēja Viņķele, lēmumu pieņemšanas procesu palēnina tas, ka joprojām ir daudz manuālā darba.

Tāpat politiķe uzsvēra, ka lēmumu pieņemšana bez datiem nav iedomājama. Tie kalpo par pamatu lēmumu pieņemšanā, tāpēc ir būtiski uzlabot veidus un ātrumu, kā ar tiem tiek strādāts, sacīja Viņķele.

Pēc viņas paustā, samits ir loģisks turpinājums jau iesāktajiem Veselības ministrijas darbiem un plānotajām reformām. "Esam veikuši tik ļoti nepieciešamo slimnīcu līmeņu revīziju, kas, cerams, rezultēsies ar reformu, kā arī esam pieņēmuši lēmumu nodalīt esošo e-veselību no tās trešās kārtas izstrādes," iezīmēja ministre.

Runājot par e-veselību, politiķe atklāja, ka "veselības aprūpē ir jāspēj pieņemt drosmīgi lēmumi un viens no tiem ir apzināties, ka e-veselība ir būtiski novecojusi un tā ir jāmaina". Pēc tā esot pieprasījums gan sabiedrībā, gan arī mediķu vidū. Patlaban jau aptuveni desmit gadus vecā sistēma, pēc Viņķeles sacītā, ir smaga un vairs neatbilst esošajām nozares vajadzībām.

Ministre arī uzrunāja veselības aprūpes speciālistus, pacientus, informācijas tehnoloģiju profesionāļus un privāto kompāniju pārstāvjus, norādot, ka tikai ar viņu iesaisti Latvijas veselības aprūpes sistēmu būs iespējams veidot ātrāku, efektīvāku un labāku - savienojot plānotos risinājumus ar jau izstrādātiem modeļiem.

Jau ziņots, ka šodien notiek pacientu datu digitalizācijai veltītais tiešsaistes samits "Toward Data-Driven Health: Sharing is Caring", kurā tiek diskutēts par nepieciešamību veidot efektīvu veselības aprūpes datu stratēģiju, aģentūru LETA informēja samita pārstāve Gita Deniškāne.

Samita mērķis ir apzināt viedokļus un iegūt praksē balstītus ieteikumus no dažādām veselības aprūpē iesaistītājām pusēm, kas palīdzētu uzlabot pacientu datu pārvaldi Latvijā.

Aktuālākās ziņas