S 16.01.2021.

Talsu novadā Covid-19 izplatījies divos bērnudārzos un divos uzņēmumos

Bērnudārzs. Ilustratīvs foto.

FOTO: Zane Bitere / LETA

Talsu novadā Covid-19 izplatījies divās pirmsskolas izglītības iestādēs un divos uzņēmumos, aģentūrai LETA pastāstīja Talsu novada izpilddirektore Ieva Krēķe.

Pašvaldībā pieņemts lēmums līdz 4.decembrim slēgt Vandzenes pirmsskolas izglītības iestādi "Zīlīte", kur kopš 18.novembra konstatēti vairāki saslimšanas gadījumi, tādēļ aizvien lielākam skaitam cilvēku jāatrodas karantīnā. Iespēju robežās bērniem tiks īstenota attālināta izglītošanās.

Krēķe stāstīja, ka otra pirmsskolas izglītības iestāde, kur konstatēti vairāki saslimšanas gadījumi, ir "Pīlādzītis". Šodien visi darbinieki ir nodevuši siekalu testus, kuru rezultāti būs zināmi brīvdienās. "Ja būs jauni saslimšanas gadījumi, tad brīvdienās lemsim par turpmāko rīcību," sacīja izpilddirektore. Viņa piebilda, ka citās izglītības iestādēs ir konstatēti atsevišķi saslimšanas gadījumi, taču saslimušie izolējas un infekcija neizplatās.

Izpilddirektorei ir zināms, ka saslimšana ar Covid-19 ir konstatēta arī divos Talsu uzņēmumos. Vienā no tiem ir saslimuši 17 darbinieki, bet no viņiem sekundāri saslimuši vēl 40 cilvēki - ģimenes locekļi, draugi. Savukārt otrā uzņēmuma ir konstatēti seši saslimšanas gadījumi.

Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone (VL-TB/LNNK) zināja teikt, ka viens no uzņēmumiem, kur konstatēta saslimšana ar Covid-19, ir SIA "Talsu tipogrāfija".

Krēķe pieļāva, ka neskatoties uz valdības aicinājumu neciemoties vienam pie otra, valsts svētku laikā ģimenes satikās mājas ballītēs, ka rezultātā tagad strauji palielinās saslimušo skaits. "Arī pašvaldības policijai nav iespēju atklāt un novērst pulcēšanos mājas svētku pasākumos," norādīja Krēķe.

Slimību profilakses un kontroles centra informācija liecina, ka Talsu novadā 14 dienu kumulatīvais ar Covid-19 saslimušo skaits ir 62 cilvēki.

Aktuālākās ziņas