C 21.01.2021.

61 gadu precējušies, mirst no Covid-19 diennakts laikā. Zvinguļu ģimenes stāsts no Kuldīgas

FOTO: Скриншот с сюжета передачи Panorāma

Aigars Zvingulis pagājušajā nedēļā apglabāja savu mammu un tēti - Emīliju un Ivaru Zvinguļus. Viņi abi laulībā bija nodzīvojuši  61 gadu, abi tika nogādāti slimnīcā ar Covid-19 un abi mira diennakts laikā, vēstī LTV raidījums "Panorāma".

Rudenī ar Covid-19 saslima visa ģimene, arī Aigars pats – sportists, riteņbraucējs, cilvēks, kuru Kuldīgā daudzi pazīst kā pazīstamā riteņbraucēja Romāna Vainšteina pirmo treneri.

"No kā? Kurā vietā? Tas tāds jautājums, uz kuru nemākam atbildēt. Mēs pat pārtiku sūtam uz mājām. Darbs – eju kājām, cenšos kustēties, sportot. Pat nezinām," raidījumam stāsta Aigars.

Tētis ar mammu bija gados, mammai arī vairākas citas slimības. "Mātei bija pirmajai. Temperatūra. Nesapratām. Domājām – tāpat. Bija apakšā slimības, sākas ar temperatūru, tad atkal tēvam, pārgāja. Tad nolēmām, ka jātaisa tests. Sapratām – ir," saka Aigars.

Vecāki tika nogādāti slimnīcā Ventspilī: "Tēvs zvanīja, teica, ka ir ļoti labi, silti, jauks personāls. Bija apmierināts.

Tikai noprasīja – vai tiešām es no šejienes aizbraukšu. Viņš laikam juta."

Abi vecāki Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī bija vienā palātā. Atšķirībā no citu pacientu pieredzes stāstiem, Aigara vecāki par aprūpi nesūdzējās: "Mēs klāt netikām. Cik bija sarunas ar ārstiem, mātei bija temperatūra līdz 40. Tēvs teica, ka mātei ir tiešām slikti."

Aigara vecāki aizgāja ar vienas dienas starpību. Miršanas apliecībā redzams, ka abiem kā tiešais nāves cēlonis ir minēts Covid-19. Tētim – ar abpusēju pneimoniju.

Abu nāves nešķir pat diennakts. Mamma mira piektdienā pussešos no rīta, tētis – sestdien neilgi pēc pusnakts.

"Viņš ir nežēlīgs – šis vīruss," saka Aigars.

Viņam grūti saprast daudzos skeptiķus, kuri Covid-19 netic: "Tad jau varētu arī teikt, ka zeme ir plakana. Tiešām. Tiešām netic? Cilvēki tik daudz ir slimnīcā, salīdzina ar gripu."

Komentārus internetā Aigars nelasa: "Skeptiķi, lai lasa. Paši barojas, gūst gandarījumu, rakstīt, ka tā nav taisnība, tas laikam bezjēdzīgi. Neiemācīsi tos, kas tādā līmenī."

Aktuālākās ziņas