VIDEO ⟩ Kā izplatījumā svētku mielastu bauda astronauti?

Komanda bauda svētku maltīti uz SKS klāja.

FOTO: Twitter/@Astro_illini

Ceturtdien, 26. novembrī, ASV iedzīvotāji svinēja Pateicības dienu. Starptautiskās kosmosa stacijas komandā ir septiņi astronauti, no kuriem četri ir amerikāņi, tādēļ šī diena tika atzīmēta arī atrodoties augstu virs Zemes. Vietnē "Twitter" tika ievietots video, kurā astronauti pastāsta, kā pavadījuši svētku dienu, vēsta portāls "People".

"Mēs šobrīd traucamies ar aptuveni 28 000 km/h apkārt mūsu planētai, bet mēs tāpat svinēsim Pateicības dienu," videoklipā sacīja NASA astronaute Ketlīna Rubinsa.

42 gadus vecā astronaute apgalvoja, ka "šis viņiem esot lielisks un īpašs laiks", kā arī stāstījusi, ka "ir diezgan satraucoši dalīt šos svētkus ar biedriem no citām valstīm."

Stacijā šobrīd atrodas septiņi cilvēki. Astronauti Sergejs Rižņikovs un Sergejs Kuds-Sverčkovs ir no Krievijas, savukārt Soiči Noguči ir no Japānas. Pārējie komandas dalībnieki ir no ASV - Ketlīna Rubinsa, Maikls Hopkinss, Viktors Glovers un Šenona Vokere.

"Mēs izbaudīsim viens otra kompāniju," video teica Rubinsa. Sieviete arī pastāstīja, ka viņi plāno sazināties ar saviem tuviniekiem un "ir ļoti pateicīgi šeit atrasties."

Vokere šķita vispriecīgākā. "Mēs skatīsimies futbolu, šeit augšā!" jautri paziņoja sieviete.

44 gadus vecais Glovers apgalvoja, ka Pateicības dienas ēdienus, to starpā mērci tītaram un tā pildījumu astronauti saņēma pastas formā.

Šo svētku galvenās vērtības ir pateicība, kā arī dalīties tajā, kas katram ir dots, tādēļ amerikāņu komandas biedri nebija vienīgie, kuri gatavoja Pateicības dienas vakariņas. Astronauts Noguči plānoja padalīties ar ēdieniem, ko bija sagatavojuši kādi vidusskolēni no Japānas.

"Šī ir visaugstākā ballīte uz Zemes!" Noguči jokoja.

Japāņu astronauts bija daļa no "SpaceX" komandas, kas devās uz Starptautisko kosmosa staciju. Kopā ar Noguči lidoja Vokere, Glovers un Hopkinss, lai izveidotu septiņu cilvēku grupu. Komanda stacijā plāno pavadīt sešus mēnešus, palīdzot ar tehniskiem darbiem, kā arī veicot pētījumus.

Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!  

Redaktors iesaka