P 18.01.2021.

"Viņam tiks uzstādīti ievērojami augstāki standarti." Apskatnieks analizē Bertāna gaidāmo sezonu

Dāvis Bertāns

FOTO: Reuters/ScanPix

Portāla "NBC Sports" apskatnieks Čeiss Hjūzs ir nācis klajā ar savām domām par Dāvja Bertāna jauno līgumu un potenciālo lomu nākamajā sezonā.

Kā zināms, Dāvis Bertāns šajā starpsezonā parakstīja savas karjeras apjomīgāko līgumu, ar "Wizards" vienojoties par 80 miljoniem ASV dolāru piecās sezonās. Tomēr Vašingtonas vienība arī iepriekš ir izdarījusi apšaubāmus un pat katastrofālus lēmumus, izsniedzot līgumus savas komandas spēlētājiem.

Uzreiz prātā nāk tādi spēlētāji kā Jans Mahinmi un Oto Porters jaunākais. Mahinmi vairākas sezonas pelnīja virs 15 miljoniem ASV dolāru par rezerves centra lomu, kamēr Porters 2017. gadā tika pie līguma, kas paredz, ka viņš vēl nākamgad pelnīs vairāk nekā 28 miljonus ASV dolāru. Porters ne pavisam nav slikts spēlētājs, bet šādas naudas summa pārsvarā ir rezervēta zvaigznēm un pat superzvaigznēm, kas viņš pavisam noteikti nav.

Hjūzs norādīja, ka Bertāns pagājušā sezonā sava līguma vērtību vairāk kā attaisnoja, bet šosezon viņam šādu sniegumu vajadzēs atkārtot, lai attaisnotu savu līgumu. Pie tam jau tagad ir skaidrs, ka Bertāns daudz biežāk būs zem apskatnieku un fanu "lupas".

"Oto Porters ir, lai gan ekstrēms, bet labs piemērs. Savās pirmajās sezonās viņš bija nenovērtēts. Bet tad, kad viņš saņēma maksimālo līgumu, viņa mazrezultatīvie mači un problēmas ar traumām kļuva redzamākas," saka Hjūzs.

Tāpat apskatnieks norāda, ka Bertānam vēl izteiktāk būs sevi jāapliecina spēļu noslēdzošajās ceturtdaļās.

"Viņš, iespējams, nebūs sākumsastāva spēlētājs, bet viņam sevi būs jāpierāda spēļu beigās," raksta Hjūzs, norādot, ka latviešu uzbrucējs aizvadītajā sezonā visvairāk punktus guva tieši noslēdzošajā spēles ceturksnī (4,9).

Nobeigumā apskatnieks norāda, ka "Wizards" latvietim, visticamāk, atvēlēs līdzīgu lomu kā pērn.

""Wizards" cerēs, ka Bertāns, "aizdegoties" no tālmetienu līnijas, nāks klajā ar vajadzīgiem un laicīgiem metieniem. Ņemot vērā to, ko jau esam redzējuši, nav pamata domāt, ka viņš to nespēs. Atšķirība ir tāda, ka viņam tiks uzstādīti ievērojami augstāki standarti," nobeigumā raksta apskatnieks.

2019./2020.gada sezonā Vašingtonas "Wizards" sastāvā Bertāns aizvadīja 54 spēles, kuru laikā ik mačā vidēji spēlētās 29,3 minūtēs guva 15,4 punktus, sakrāja 4,5 atlēkušās bumbas, 1,7 reizes rezultatīvi piespēlēja, 0,7 reizes pārķēra bumbu un 0,6 reizes bloķēja pretinieku metienus.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Redaktors iesaka