Sv, 2.10.2022.

NATO spēku uzņemšanai plāno novirzīt pusmiljonu Rīgas lidostas rekonstrukcijai

LETA
NATO spēku uzņemšanai plāno novirzīt pusmiljonu Rīgas lidostas rekonstrukcijai
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Rīgas lidostā nolaižas NATO agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmas lidmašīna
Rīgas lidostā nolaižas NATO agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmas lidmašīna Foto: Ēriks Kukutis

NATO spēku uzņemšanai valdība šodien atbalstīja aptuveni pusmiljona eiro novirzīšanu Rīgas lidostas rekonstrukcijai.

Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā aģentūrai LETA skaidroja, ka, lai atbilstoši Valsts aizsardzības koncepcijā noteiktajam nodrošinātu piemērotus resursus, infrastruktūru un teritorijas, kas nepieciešamas uzņemošās valsts atbalsta sniegšanai, ir nepieciešams turpināt darbu pie infrastruktūras pielāgošanas militārajām prasībām.

Lai Latvija spētu sniegt uzņemošās valsts atbalstu NATO sabiedroto spēkiem miera vai krīzes laikā, būtiski ir nodrošināt noteiktos resursus, teritoriju un infrastruktūru, kā arī sniegt nepieciešamo piekļuvi valsts ostām, ceļiem un lidostām.

Šajā jautājumā īpaša nozīme ir Rīgas lidostai, kurai ir stratēģiski nozīmīga loma gan uzņemošās valsts atbalsta sniegšanā, gan arī citu, ar valsts aizsardzību saistītu, uzdevumu izpildē.

Aizsardzības ministrija un VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" ir secinājušas, ka ir nepieciešams veikt rekonstrukcijas darbus lidostas teritorijā, lai nodrošinātu tās spēju uzņemt sabiedroto militāros gaisa kuģus, kam nepieciešams piešķirt papildu finansējumu.

Valdība šodien slēgtā sēdē atbalstīja to, ka lidostas infrastruktūras rekonstrukcijas darbiem, no Aizsardzības ministrijas 2020.gada budžeta piešķirs finansējumu 530 000 eiro apmērā.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu