S 16.01.2021.

ASV pēc svētku brīvdienām sasniegts jauns "rekords" ar hospitalizētajiem Covid-19 pacientiem

FOTO: Ivan Marc/shutterstock.com

ASV hospitalizēto Covid-19 slimnieku skaits tuvojas 100 000, sasniedzot kopš pandēmijas sākuma augstāko atzīmi, liecina organizācijas "Covid Tracking Project" aplēses.

Hospitalizēto Covid-19 pacientu skaits otrdien sasniedzis 98 691.

Jauno koronavīrusa gadījumu skaits, kas pēc iepriekšējām rekordaugstajām atzīmēm Pateicības dienas brīvdienās bija sarucis, otrdien pārsniedzis 180 000, liecina Džonsa Hopkinsa universitātes dati.

Otrdien ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits sasniedzis 2597, un tas ir augstākais rādītājs kopš aprīļa vidus.

Šis skaits jau tuvojās aprīļa rekordam, kad tas bija 2067 gadījumi dienā.

Kaut arī vakcīnas pret Covid-19 vīrusu ir tuvu, eksperti norāda, ka cilvēku pulcēšanās Pateicības dienas un citu gaidāmo svētku laikā izraisīs inficēšanās gadījumu skaita pieaugumu.

ASV prezidents Donalds Tramps cildinājis panākumus Covid-19 vakcīnu attīstības laukā, tomēr pamatā, kā šķiet, uzliesmojumam uzmanību vairs nepievērš.

Vairojas bažas, ka Trampa administrācija centienos apturēt vīrusu iesaistās arvien mazākā mērā.

Pasaules valstu vidū ASV ir vislielākais koronavīrusa gadījumu skaits un ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits.

Valstī ar 330 miljoniem iedzīvotāju apstiprināta 13,7 miljonu cilvēku inficēšanās ar koronavīrusu, ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits pārsniedzis 270 000.

Proporcionāli iedzīvotāju skaitam ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu ziņā ASV atrodas 12.vietā pasaulē. Šī drūmā saraksta pirmajā vietā ir Beļģija, bet nākamajā vietās seko Peru, Spānija, Itālija un Lielbritānija.

Aktuālākās ziņas