Sv 9.05.2021.

Saeimas sēdē paziņo par Gobzemam izteikto brīdinājumu saistībā ar rīcību Covid-19 krīzē

Saeimas deputāts Aldis Gobzems piedalās piketā pie parlamenta ēkas, kurā bijušajam vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem pieprasa nolikt deputāta mandātu, ko Saeima šorīt atjaunoja.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Saeimas sēdē šodien tika paziņots par parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vairākuma iepriekš pieņemto lēmumu izteikt rakstveida brīdinājumu deputātam Aldim Gobzemam saistībā ar "aicinājumu nelietot" masku Covid-19 krīzes laikā un par iespējamo uzturēšanos veikalā bez maskas.

Saeimas Kārtības rullī noteikts, ka par piemēroto sodu tiek paziņots Saeimas sēdē un komisijas lēmums tiek publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Kā ziņots, iepriekš komisijā ar iesniegumu cita starpā par Gobzema "aicinājumu nelietot" maskas bija vērsusies deputāte Anita Muižniece (JKP), kura norādīja, ka politiķis aicina iedzīvotājus neievērot likumus un noteikumus, tādējādi radot draudus sabiedrības veselībai.

Komisijas deputāti iepriekš atzina, ka Gobzems pārkāpis Ētikas kodeksa trīs normas, tajā skaitā, ka deputātam jāciena un vienmēr jāievēro Satversme, Saeimas Kārtības rullis un citi normatīvie akti. Šis jautājums tika vērtēts saistībā ar Gobzema publicēto fotogrāfiju par uzturēšanos veikalā bez maskas, ņemot vērā noteikto prasību par sejas un deguna aizsega lietošanu tirdzniecības vietās.

Tāpat komisija atzina, ka deputāts pārkāpis Ētikas kodeksa normu par to, ka godprātīgi jāievēro Saeimas deputāta svinīgajā solījumā paustā apņemšanās. Komisija arī atzina, ka Gobzems ir pārkāpis ētika regulējumu par to, ka deputāts ir morāli atbildīgs par savu rīcību (runām, balsojumiem u.c.).

Gobzems komisijas sēdē maskas nelietošanu pamatoja ar viņa reliģisko pārliecību un ārsta norādījumiem.

Savukārt Muižniece iepriekš komisijā skaidroja, ka viņas iesniegums nav saistīts ar masku lietošanu, ierobežojumiem un ticību - tas ir par deputāta rīcībām un to sekām sabiedrības drošību un veselību, sacīja politiķe.