Covid-19 pacientu ārstēšanai pieejamo gultu skaits palielināts līdz apmēram 800

Ilustratīvs foto

FOTO: Shutterstock

Covid-19 pacientu ārstēšanai Latvijas slimnīcās pieejamo gultu skaits pašlaik ir palielināts līdz apmēram 800, ceturtdien, 3. decembrī, Latvijas Televīzijas stāstīja Saeimas deputāts, Veselības ministrijas (VM) parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis (AP).

Politiķis pauda, ka plānveida pakalpojumu atcelšana slimnīcās dos papildus 157 gultas vietas Covid-19 pacientiem.

Dūrītis piebilda, ka paralēli vēl notiek sarunas ar slimnīcām, piemēram, Balvos, kas varētu iesaistīties Covid-19 pacientu aprūpē, attiecīgi pieejamo gultasvietu skaits varētu vēl palielināties.

Covid-19 pacientiem paredzēto gultu skaits jau iepriekš ir pakāpeniski palielināts. 12.novembrī veselības ministre Ilze Viņķele (AP) skaidroja, ka Covid-19 pacientu gultasvietu robeža, pie kuras nav būtiski jāierobežo plānveida veselības aprūpes pasākumi, ir starp 450 līdz maksimums 500 gultām.

22. novembrī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) TV3 sacīja, ka Latvijā ikdienā ir 200 infekciju gultas, kas būtu piemērotas Covid-19 pacientiem, bet to skaits palielināts līdz 595 gultām. Vēl dažas dienas vēlāk Viņķele ziņoja, ka Covid-19 pacientu ārstēšanai slimnīcās ir pieejamas 633 gultas.

Dūrītis norādīja, ka VM pašlaik aktīvi strādā pie mehānismiem Covid-19 testēšanas kapacitātes palielināšanai, īpaši brīvdienās, kad testu skaits ir mazāks.

Potenciālu vēl striktāku ierobežojumu ieviešanu valstī nākotnē viņš nenoliedza, sakot, ka patlaban sabiedrībai ir ļoti svarīgi ievērot esošos drošības pasākumus, lai no šādas situācijas izvairītos, ņemot vērā, ka saistībā ar vakcīnu izstrādes attīstību pandēmija varētu tuvoties izskaņai.