S 16.01.2021.

Valdība lems par labojumu veikšanu brīvdienās pieejamo preču klāstā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Piektdien pēcpusdienā valdība lems par nepilnību novēršanu brīvdienās pieejamo preču klāstā, liecina premjera Krišjāņa Kariņa (JV) paziņojums mikroblogošanas vietnē "Twitter".

Sēde notiks plkst.15 aptaujas kārtībā.

Kariņš norādīja, ka viņš ir pārrunājis situāciju ar ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu (KPV LV) un vēl šodien valdība lems par nepilnību novēršanu brīvdienās pieejamo preču klāstā.

Pēc premjera teiktā, Ekonomikas ministrija (EM) ir sagatavojusi nepieciešamos priekšlikumus.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) piektdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja, ka EM aicinās novērst esošās nepilnības regulējumā par brīvdienās un svētku dienās tirgojamajām precēm, kas tostarp liegtu, piemēram, tirgot auto piederumus. "Uzskatu, ka tā ir nepilnība, un tuvākajā laikā rosināsim valdību šo jautājumu pārskatīt. Es ceru, ka kolēģi atbalstīs," teica ministrs, piebilstot, ka, piemēram, auto piederumu tirdzniecības liegums ir drošas braukšanas jautājums.

Jau vēstīts, ka atbilstoši valdības 1.decembra lēmumam ārkārtējās situācijas laikā brīvdienās un svētku dienās varēs darboties veikali, kuros drīkstēs tirgot tikai pirmās nepieciešamības preces, ar kurām tiek saprastas pārtikas preces, higiēnas preces un degviela, kā arī varēs darboties aptiekas, tostarp veterinārās aptiekas.

Tādējādi brīvdienās uz svētku dienās veikalos nedrīkstēs tirgot tādas preces kā alkohols un cigaretes, kā arī, piemēram, degvielas uzpildes stacijās brīvdienās un svētku dienās nevarēs tirgot auto piederumus, tostarp logu mazgāšanas šķidrumu un eļļu, kā arī brīvdienās tirdzniecības vietās nevarēs iegādāties "Rīgas satiksmes" "e-talonu".

Latvijā ārkārtējā situācija ir izsludināta līdz 11.janvārim.

Aktuālākās ziņas