C 28.01.2021.

Onkoloģijas centrā Covid-19 atklāts 21 pacientam, kā arī nodaļas darbiniekiem

Latvijas Onkoloģijas centrs Hipokrāta ielā 4.

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Trešdien, 2. decembrī, veicot plānveida Covid-19 skrīningu Latvijas Onkoloģijas centra 4. Abdominālās ķirurģijas nodaļā, Covid-19 infekcija atklāta 21 pacientam, kā arī nodaļā strādājošajiem mediķiem un atbalsta personālam, informēja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Ilga Namniece.

Slimnīcā uzsver, ka onkoloģiskajiem pacientiem arī turpmāk tiks nodrošināta visa nepieciešamā medicīniskā palīdzība stacionārā un ambulatorā etapā.

Lai pasargātu onkoloģiskos pacientus un personālu, kā arī nepieļautu Covid-19 infekcijas tālāku izplatību, Austrumu slimnīcas Operatīvās vadības grupa pieņēma lēmumu uz laiku slēgt Abdominālās ķirurģijas nodaļu un veikt visus nepieciešamos epidemioloģiskos pasākumus, lai onkoloģiskiem pacientiem arī turpmāk nodrošinātu visu nepieciešamo medicīnisko palīdzību - operācijas, diagnostiskos izmeklējumus, ārstu konsultācijas un konsīlijus.

Ārstniecības iestādē skaidro, ka 4.Abdominālās ķirurģijas nodaļas pacientiem, kam nepieciešama turpmāka ārstēšanās stacionārā, - tā tiks nodrošināta. Ārstēšanas procesa nepārtrauktības nodrošināšanai daļu no minētās nodaļas pacientiem uzņems, ārstēs, izmeklēs un operēs stacionāra "Gaiļezers" Vispārējās un neatliekamās ķirurģijas klīnikā, kuras speciālisti ir kvalificēti onkoloģiskās palīdzības sniegšanā.

Rīgas Austrumu slimnīcas mediķi turpina sniegt onkoloģiskajiem pacientiem ķīmijterapiju, bioloģisko medikamentu terapiju, dzīvībai svarīgo orgānu aizstājējterapiju, staru terapiju un dienas stacionāra pakalpojumus hematoloģijā.

Aktuālākās ziņas