Sv 11.04.2021.

"Dažreiz pārspīlēto problēmu radīšana ir tikai mūsu galvās un skriešana līdzi brēkām." Bordāns par Covid-19 ierobežojumu problēmām

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Pārspīlētu ar Covid-19 ierobežojumiem saistītu problēmu radīšana dažreiz ir tikai skriešana līdzi brēkai, uzskata tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Viņš skaidroja, ka patlaban centrālais jautājums ir pandēmijas situācija valstī.

"Šis jautājums ir salīdzināms ar ļoti lielu krīzi, kur mums jāuzvedas tādos kā kara apstākļos. Valdības lēmumiem jābūt izlēmīgiem un labu komunikāciju. Lēmumi ir bijuši izlēmīgi, iespējami maigi pret ekonomikas interesēm. Bet ne vienmēr tas ir bijis labs stratēģiskās komunikācijas paraugs," vērtējot procesu, pauda politiķis, solot to uzlabot.

Ministrs aicināja cieņpilnāk izturēties pret tiem, kuri Covid-19 krīzē strādā pirmajās frontes līnijās, - mediķiem, sociālajiem darbiniekiem, pedagogiem, kuri nevar vienkārši nolikt malā savu darbu un nestādāt.

Tāpat viņš mudināja iedzīvotājus izvērtēt, kas dzīvē ir primārs un kas - sekundārs. "Kas attiecas uz dažām situācijām - masku nēsāšana skolās vai dažādu šķidrumu nopirkšana benzīntankos - domāju, ka adekvāti novērtēt situāciju ļaus tas, ja sapratīsim, kas mūsu dzīvēs ir viskritiskākais.

Viskritiskākais ir veselība, un visu pārējo var paciest. Dažreiz pārspīlēto problēmu radīšana ir tikai mūsu galvās un skriešana līdzi brēkām un cilvēkiem, kuriem svarīgāk ir sevi parādīt un sēt lielāku neskaidrību sabiedrībā," pauda politiķis.

Viņš gan piekrita, ka valdības neizlēmīgās rīcības ļāvušas attīstīties "mītiskām situācijām", no kurām daļa robežojoties ar viltus ziņām.