Pk 26.02.2021.

Četrās Ventspils pilsētas izglītības iestādēs konstatēta inficēšanās ar Covid-19

FOTO: BlurryMe/Shutterstock

Saslimšana ar Covid-19 ir konstatēta trijās Ventspils pirmsskolas izglītības iestādēs un vienā skolā, aģentūru LETA informēja Ventspils pilsētas Izglītības pārvaldē.

Trešdien izglītības iestādēs ir konstatēti 13 inficēšanās gadījumi, tajā skaitā saslimuši 11 darbinieki un divi izglītojamie.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij") preses konferencē stāstīja, ka saslimšana ar Covid-19 konstatēta bērnudārzā "Margrietiņa", kur karantīnā ir vienas grupas bērni un divi pedagogi, savukārt 47 darbiniekiem tests bijis negatīvs. Savukārt "Rūķītī" karantīnā ir triju grupu bērni un 13 pedagogi, testēti 55 pedagogi. Arī bērnudārzā "Saulīte" vienas grupiņas bērniem un diviem pedagogiem jāatrodas karantīnā.

Lembergs informēja, ka saslimšana ar Covid-19 konstatēta arī Ventspils 1.pamatskolā, kur konstatēti seši Covid-19 saslimšanas gadījumi. No 8.decembra skola ir pārgājusi uz attālinātu mācību procesu jeb C modeli.

Lembergs sacīja, ka izdevis rīkojumu, ka bērnudārza grupās strādā tikai pedagogi un auklīte, savukārt mūzikas un sporta skolotāji grupiņās nestrādā.

Izglītības pārvaldē norādīja, ka sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) tiek veikti obligāti pretepidēmijas pasākumi.

Ventspils pilsētas Izglītības pārvalde, sadarbojoties ar Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu, ir organizējusi visu darbinieku testēšanu šajās izglītības iestādēs. Nepieciešamības gadījumā darbinieku testēšana tiks veikta arī citās izglītības iestādēs.

Ņemot vērā SPKC ieteikumus, visās Ventspils izglītības iestādēs joprojām tiek pievērsta liela uzmanība telpu, inventāra un mācību līdzekļu dezinfekcijai, pastiprināti uzraudzīta bērnu veselība, kā arī pārskatīta bērnu, darbinieku un vecāku plūsmas organizēšana iestādes telpās.

Izglītības pārvalde aicina vecākus pastiprināti uzraudzīt bērnu veselību un, parādoties akūtas elpceļu infekcijas slimību pazīmēm, vērsties pie ārsta, kā arī izvērtēt nepieciešamību bērniem apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādes.

SPKC dati liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā ar Covid-19 Ventspils pilsētā ir saslimuši 108 cilvēki.

Aktuālākās ziņas