Sv, 3.12.2023.

Aizbraukt uz mēbeļu veikalu pēc... jaunas mājas. Kas ir "mikromājokļi", kas gūst popularitāti visā pasaulē?

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Danielle Rice/Unsplash

Mājas būvniecība parasti tiek uzskatīta par garu un laikietilpīgu darbu, taču kā būtu, ja mājokli varētu iegādāties tikpat vienkārši, kā krēslu vai dīvānu? Sekojot mūsdienu tendencēm, arī zviedru mēbeļu ražošanas uzņēmums IKEA ir radījis "mikromājas" prototipu, kas nozīmē, ka, pavisam iespējams, drīzumā māju varēs iegādāties parastā veikalā. 

Ar katru gadu pasaulē arvien aktuālāka kļūst dzīvošana miniatūrās, mobilās mājās, kuras ir iespējams viegli pārvietot no vienas vietas uz citu, ļaujot saimniekiem ceļot kopā ar visu iedzīvi. Līdz šim mazās "mikromājas" vairums cilvēku darina paši, pārvēršot to par aizraujošu hobiju un apvienojot ar dīkdienīgu dzīvesveidu. Taču drīzumā arī zviedru gigants IKEA piedāvās iespēju iegādāties šādas mājas.

Mēbeļu ražotāja izgatavotās mājas būs pilnībā pašpietiekamas un autonomas, kā arī tās būs radītas videi draudzīgas.

Uz "mikromāju" jumtiem būs uzstādīti divi saules paneļi un pārveidotāji, kas ražos elektrību mazajiem namiem, tādējādi "nepiesienot" ceļotgribētājus konkrētai lokācijai, proti, parasti šādas mājas un treilerus ir nepieciešams pieslēgt elektroģeneratoriem speciālos kemperu parkos.

IKEA radītās mājas būs 17 kvadrātmetrus plašas, un tajās atradīsies "iztikas minimums" - sīciņa virtuve, guļamzona, ēdamgalds un maza vannasistaba.  

Visa māja balstīsies uz divastu piekabes sistēmas, kurai nav pārvadāšanas ierobežojumu nevienā valstī.

Mājas eksterjers būs ieturēts lakoniskā stilā, un tās fasādi klās ciedra dēļi, kas būs apstrādāti ar japāņu apdedzināšanas metodi. Šādā veidā apstrādāts koks kalpos ilgāk, būs pasargāts no kukaiņiem, mitruma un saules iedarbības. Savukārt interjers būs klasiski balts un vienkāršots. Lai lietderīgi izmantotu katru mājas kvadrātmetru, lielākā daļa mēbeļu būs multifunkcionālas, piemēram, guļamistabā atradīsies iebūvēts skapis ar izvelkamiem elementiem, bet gulta būs paceļama.

Foto: Ekrānuzņēmums no Youtube video

Blakus guļamzonai ir ierīkota viesistaba, kas vienlaikus kalpos arī kā atpūtas vieta, birojs un ēdamistaba. Šeit galvenais interjera elements būs neliels stūra dīvāns ar slēptu glabāšanas kasti. Tāpat nozīmīga loma būs galdam, kas būs ne tikai ēdamgalds, bet arī kafijas un darba galds. Savukārt virtuves daļā tiks izvietota maza virtuves iekārta ar izlietni, ledusskapi, elektrisko plītiņu un mikroviļņu krāsni.

Lielāks izaicinājums "mikromājās" ir vannasistabu ierīkošana. IKEA dizaineri ir nolēmuši mazajās mājās ierīkot sauso kompostēšanas tualeti un dušu, kurai ūdens tiks piegādāts no mājas iekšpusē uzstādīta boilera. Visa mājās esoša santehnika būs aprīkota ar ūdeni taupošu sistēmu, bet notekūdeņus savāks speciāli konteineri. Tomēr, neraugoties uz faktu, ka māja darbosies autonomi, to varēs pieslēgt centrālajām sistēmām, piemēram, ūdensapgādes sistēmai.  

Foto: Ekrānuzņēmums no Youtube video

Pamata komplektā ietilpst māja ar iebūvētajām mēbelēm, mini gaisa kondicionēšanas sistēma, santehnika un virtuves tehnika. Paredzams, ka pilns "mikromājas" komplekts izmaksās aptuveni 50 tūkstošus eiro.

"Mirkomājas" koncepts attiecas ne tikai uz dzīvojamajām telpām - popularitāti visā pasaulē gūst arī iespēja iegādāties jau gatavu ofisu, pārceļot savu darba vidi no mājām uz jebkuru sev tīkamu vidi.

Foto: ÖÖD

Drīzumā interneta veikalā "Amazon" būs iespējams iegādāties igauņu uzņēmuma "Ööd" "portatīvo biroju", kas aptuveni 18 kvadrātmetru platībā ļauj komfortabli strādāt vairākiem cilvēkiem. Šādu telpu interesenti varēs iegādāties par 20 tūkstošiem ASV dolāru.

Uzņēmums tāpat piedāvā mazizmēra viesnīcas numuriņu, studijas telpu, rotaļistabu un telpu jogai - viss norāda uz to, ka drīzumā ikviens varēs iegādāties portatīvas telpas savām vajadzībām, kuras varēs uzstādīt vietā ar labāko skatu.

Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!  

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu