Skeletoniste Tērauda PK trešajā posmā ierindojas 11.vietā

Endija Tērauda

FOTO: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Latvijas skeletoniste Endija Tērauda piektdien Austrijā Pasaules kausa trešajā posmā ierindojās 11.vietā, kamēr pirmo uzvaru šajā sezonā izcīnīja krieviete Jeļena Ņikitina.

Dāmas trasē devās pēc vīru sacensībām, bet spēcīgās snigšanas dēļ nācās atcelt pirmā brauciena rezultātus. Tāpat šo lēmumu ietekmēja Keitijas Tanenbaumas brauciens. Apkalpojošais personāls trasē atstāja ledus birsti, bet Tanenbauma to savlaicīgi pamanīja, sagrupēja ķermeni un "aiztrieca" to ārpus trases.

Vēlāk Starptautiskā Biatlona un skeletona (IBSF) federācija paziņoja, ka pirmā brauciena rezultāti netiks ņemti vērā, un uzvarētāja tiks noteikta vienā braucienā. Tērauda atceltajā braucienā uzrādīja 17. ātrāko laiku.

Uzvaru sacensībās izcīnīja Krievijas sportistes Ņikitina, kura finišēja pēc 53,74 sekundēm. Viņa par 0,28 sekundēm apsteidza nīderlandieti Kimberliju Bosu, savukārt pirmajos divos etapos uzvarējusī austriete Janīna Floka ar 0,45 sekunžu atpalicību trešo vietu dalīja ar vācieti Tīnu Hermanu.

Tērauda startā uzrādīja 15. ātrāko laiku un finišēja 11.pozīcijā. Viņa uzvarētājai zaudēja vienu sekundi, bet desmitnieks bija vienas sekundes simtdaļas attālumā.

Sacensībās startēja 20 sportistes.

Pasaules kausa kopvērtējuma vadībā ar 650 punktiem ir Floka, bet par 30 punktiem mazāk ir Bosai. Trešo vietu ar 587 punktiem ieņem Ņikitina, kamēr Tērauda ar 472 punktiem ierindojas septītajā pozīcijā starp 22 sportistēm.

Iepriekš piektdien Martins Dukurs Austrijas pilsētā Insbrukā piektdien Pasaules kausa sezonas trešajās sacensībās dalīja pirmo vietu ar krievu Aleksandru Tretjakovu, bet Martina brālis Tomass ierindojās desmitajā vietā.

Martins trasi veica minūtē un 45,52 sekundēs, kas izrādījās tikpat cik Tretjakovam. Viņi par divām sekundes simtdaļām apsteidza citu Krievijas skeletonistu Ņikitu Tregubovu, kamēr T.Dukurs no uzvarētājiem atpalika par 0,67 sekundēm, ieņemot desmito vietu.

Sezonas pirmajā posmā Siguldā Tērauda izmantoja mājas trases priekšrocības, kā arī sliktos laikapstākļus un pirmo reizi Latvijas sieviešu skeletonam sagādāja medaļu augstākās raudzes sacensībās - bronza. Otrajā posmā viņa ierindojās 11.vietā.

Šīs sezonas pirmajos divos posmos nepārspēta palikusi austriete Janīna Floka, bet otro un trešo vietu izcīnījusi nīderlandiete Kimberlija Bosa.

Siguldā startēja arī Pasaules kausa ieguvēja Žaklīna Lelinga (Vācija), pasaules čempione Tīna Hermana (Vācija) un Eiropas čempione Jeļena Ņikitina (Krievija).

Tērauda iepriekšējā sezonā bija vadošā pašmāju skeletoniste un viņai ir priekšroka izmantot Latvijai piešķirto vienu kvotu, taču nav izslēgts, ka kādā no turpmākajiem Pasaules kausiem startēs Dārta Zunte. Tērauda 2019./2021.gada sezonā uzvarēja divos Eiropas kausa posmos un izcīnīja sesto vietu pasaules junioru čempionātā.

Nedēļas nogalē Insbrukā notiks arī Pasaules kausa sacensības bobsleja divniekiem.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus - skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Arī nākamais Pasaules kausa posms notiks Insbrukā, bet pēc jaunā gada ieplānots viens etaps Vinterbergā. Turpinājumā paredzēti posmi Sanktmoricā un Kēnigszē, bet sezonas noslēgums plānots marta vidū Jaņcinas trasē, kur notiks 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu sacensības. Tiesa, šī posma norise pagaidām ir zem jautājuma zīmes.