Pašizolācija Latvijā jāievēro pēc atgriešanās no visām SPKC saraksta Eiropas valstīm, izņemot Vatikānu

Covid-19. Ilustratīvs attēls.

FOTO: eamesBot/Shutterstock

No sestdienas, 12. decembra, Latvijā pašizolācija būs jāievēro pēc atgriešanās no visām Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sarakstā esošajām Eiropas valstīm, izņemot Vatikānu, savukārt aizliegums pārvadāt pasažierus arī nākamnedēļ joprojām būs spēkā attiecībā uz Lietuvu un dažām citām valstīm, liecina SPKC apkopotie dati.

Vidējais Covid-19 izplatības Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) nedēļas rādītājs patlaban ir 395 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Tādējādi no pirmdienas, 14. decembra, regulārie pasažieru pārvadājumi nebūs atļauti uz valstīm, kur ir vairāk nekā 790 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Saskaņā ar SPKC informāciju, līdz ar to regulārie pasažieru pārvadājumi būs aizliegti uz Lietuvu, Luksemburgu, Horvātiju, Andoru, Sanmarīno un Slovēniju.

Patlaban pašizolācijas slieksnis Latvijā ir noteikts 50 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Šis rādītājs joprojām ir zemāks vien Vatikānā.

Attiecībā uz valstīm, kas ir ārpus ES un EEZ, pašizolācija nav jāievēro, ceļojot no Japānas, Dienvidkorejas, Ruandas, Austrālijas, Jaunzēlandes, Taizemes un Singapūras, bet, ceļojot no Urugvajas, pašizolācija būs jāievēro. Šīs valstis ir to vidū, no kurām ir atļauts šķērsot ES ārējo robežu.