Valsts kanceleja skaidro internetā nopludināto dokumentu

Sociālo vietņu aplikācijas.

FOTO: DENIS CHARLET/AFP/Scanpix

Šodien, 15. decembrī, vairāki sociālo tīklu lietotāji dalījās ar ekrānuzņēmumu, kurā it kā redzams ierobežotas pieejamības informācijas dokuments, saskaņā ar kuru no 19. decembra personām tiktu uzlikts pienākums uzturēties savā dzīvesvietā, izejot no tās tikai pamatotas nepieciešamības gadījumā. Līdzīgi ierobežojumi jau stājušies spēkā Lietuvā.

Kā portālam TVNET skaidroja Valsts kancelejā, lai valdība sekmīgi un savlaicīgi pieņemtu Covid-19 izplatības dinamikai atbilstošus lēmumus, sabalansējot sabiedrības veselības un ekonomikas ilgtspējas intereses, eksperti izvērtē dažādus rīcības scenārijus. Eksperti darba procesā ir modelējuši situācijas attīstību un atbilstoši dažādiem risku līmeņiem sagatavojuši dažādas lēmumu versijas, turoties pie vienotas Covid-19 pārvaldības stratēģijas.

Tomēr gala redakcija risinājumam, kā visi Latvijas iedzīvotāji kopīgi varēs cīnīties pret Covid-19 apdraudējumu, veidosies Ministru kabineta sēdes laikā diskusiju gaitā un būs pieejama sabiedrībai pēc normu apstiprināšanas valdībā.

Valsts kanceleja uzsver, ka dokumentus, kuriem ir noteikts ierobežotas pieejamības informācijas statuss, aizsargā Informācijas atklātības likuma 16. pants,

tā trešajā daļā paredzot disciplināratbildību vai kriminālatbildību par neatļautu informācijas izpaušanu.

2

Pirms noskaidrots publiskajā telpā nonākušo dokumentu fragmentu autentiskums un iespējamās personas, kuru rīcībā ir nonākusi ierobežotas pieejamības informācija, kā arī personas, kuras to neatļauti ir izpaudušas, Valsts kanceleja situāciju nevar komentēt

Valsts kanceleja aicina neuzticēties nezināmu avotu izplatītai informācijai un baumām, piebilstot, ka kanceleja un ministrijas informēs sabiedrību par Ministru kabinetā pieņemtajiem lēmumiem pēc tam, kad valdības locekļu diskusiju rezultātā tie būs precizēti un apstiprināti.

Jau vēstīts, ka Latvijā Covid-19 izplatības dēļ līdz 11. janvārim izsludināta ārkārtas situācija, ieviešot virkni ierobežojumu.

Aktuālākās ziņas