Speciālisti atklāj, kuri alkoholiskie dzērieni izraisa visspēcīgākās paģiras

Ilustratīvs attēls

FOTO: pexels.com

Neatkarīgi no tā, vai pie vakariņām izdzerat vienu vīna glāzi vai esat kārtīgs ballīšu zvērs, jūs, iespējams, vismaz vienu reizi savā dzīvē esat pieredzējis tādu fenomenu kā paģiras. Gadiem ritot, alkohola lietošanas sekas nākamajā dienā kļūst vēl smagākas. Portāls "Bustle" pastāstīs, kāda veida alkohols izraisa vissliktākās paģiras.

"Parasti, jo vairāk alkohola jūs dzerat, jo lielāka iespēja, ka jums būs paģiras," saka Dr. Soma Mandala - sertificēta speciāliste. Tas ir tāpēc, ka alkohols stimulē anti-diurētisko hormonu (ADH), kas var likt jums vairāk urinēt un, iespējams, dehidrēt jūsu ķermeni.

Tie ir paģiru veidojošie elementi: jo vairāk dzerat, jo vairāk dehidrējaties, jo spēcīgāk sāp galva. Izrādās arī tas, ka tieši tam, ko jūs dzerat, var būt tikpat liela ietekme kā tam, cik daudz to izdzerat.

"Vielas, kuru dēļ rodas spēcīgākas paģiras, ir atrodamas tumšākos dzērienos, piemēram, sarkanvīnā, brendijā, viskijā un rumā. Zemākas cenas dzērieniem parasti ir vairāk šādu vielu, tāpēc tie mēdz izraisīt stiprākas paģiras," saka Mandala.

2

Jo saldāks dzēriens, jo lielāka varbūtība, ka jūs no rīta izjutīsiet nožēlu. "Tas ir tāpēc, ka saldie kokteiļi satur dažāda veida alkoholu un tāpēc, ka to garšas dēļ ir vieglāk dzert tos ātrāk un vairumā," skaidro Mandala.

Vairāk alkohola nozīmē spēcīgākas paģiras, tāpēc par to ir jādomā, apsverot vai dzert nākamo margaritu vai mohito.

2

Ja dzirkstošais vīns ir jūsu izvēlētais alkoholiskais dzēriens, ziniet, ka tas var būt vēl viens izplatīts paģiru vaininieks.

"Burbuļos, piemēram, šampanietī, ir vairāk oglekļa dioksīda, kas atvieglo alkohola nokļūšanu asinīs, izraisot paģiras," saka Mandala.

Neatkarīgi no izvēlētā alkohola, jūs varat veikt pasākumus, lai ierobežotu tā nelabvēlīgo ietekmi. Tā kā viens no lielākajiem paģiru izraisītājiem ir dehidratācija, jūs to varat viegli apkarot, dzerot daudz ūdens.

Pirms sākat dzert alkoholu, visu dienu dzeriet daudz ūdens, kā arī glāzi ūdens pēc katra patērētā alkoholiskā dzēriena.

2

Dzeršana tukšā dūšā palielina alkohola uzsūkšanos, tāpēc neizlaidiet vakariņas pirms pudeles atvēršanas. Cigarešu smēķēšana arī var palielināt paģiru lielumu. 

Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!