"Uzticies... Tevi dzirdēs un sapratīs". Bērnu un pusaudžu Uzticības tālrunis rīko Ziemassvētku akciju

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Kha Ruxury/Pexels

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu Uzticības tālrunis 116111 no 21. līdz 27. decembrim rīkos Ziemassvētku akciju "Uzticies... Tevi dzirdēs un sapratīs”, lai īpaši atbalstītu tos, kuri svētku laikā ir jūtas vientuļi, nomākti un gaida atbalstu.

"Šis gads noteikti ir ieviesis lielas pārmaiņas svētku svinēšanā un, iespējams, gandrīz katrā ģimenē ir jūtama Covid-19 pandēmijas ietekme, līdzi nesot dažādas emocijas.

Inspekcijas pieredze liecina, ka svētku laikā zvanītājiem ir aktuālas dažādas problēmas, ko daļa cilvēku īpaši asi izjūt tieši Ziemassvētku laikā - nesaprašanos ar līdzcilvēkiem, vientulību, atstumtību. Tādēļ iespēja runāt par saviem pārdzīvojumiem ir ļoti būtiska", uzsver VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja.

Ziemassvētku akcijas laikā Uzticības tālruņa speciālisti īpašu vērību veltīs tam, lai sniegtu psiholoģisko palīdzību un atbalstu bērniem un pusaudžiem, kuri jūtas vientuļi, nesaprasti un nomākti, svētku laikā īpaši skaudri izjūtot konfliktsituācijas ģimenē un pamešanu novārtā.

Pēc palīdzības aicināti vērsties arī bērnu vecāki, kuri vēlas saņemt atbalstu jautājumos par bērniem.

Akcijas laikā īpaši aicinām izmantot iespēju sazināties ar Uzticības tālruņa speciālistiem, ne tikai zvanot bez maksas uz 116111 (diennakti), bet arī rakstot čatā (čats strādā darba dienās no pulksten 12:00 – 20:00, čata logs meklējams mājaslapā), rakstot uz e-pastu uzticibaspasts116111@bti.gov.lv, vai lejupielādējot bezmaksas aplikāciju "Uzticības tālrunis", caur kuru iespējams sazināties ar Uzticības tālruņa speciālistiem sev vispiemērotākajā un ērtākajā veidā.

Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!