Rīgas pašvaldības policija paziņo, kā svētku brīvdienās rīkosies saistībā ar mājas ballītēm

FOTO: SeventyFour/shutterstock.com

Svētku brīvdienās Rīgas pašvaldības policija (RPP) nerīkos speciālus reidus mājokļu apsekošanai, lai pieķertu neatļautu mājas ballīšu rīkotājus, taču reaģēs uz izsaukumiem saistībā ar epidemioloģiskās drošības noteikumu pārkāpumiem, aģentūra LETA noskaidroja RPP.

Šogad svētkos ciemiņus nedrīkst uzņemt savās mājās, ne arī doties ciemos, tāpēc policija atgādina, ka privātas ballītes ir aizliegtas.

Speciālu reidu, kuros policija apsekotu mājokļus, nebūs, tomēr tiks reaģēts uz izsaukumiem saistībā epidemioloģiskās drošības noteikumu pārkāpumiem.

Vienlaikus policija apsekos tirdzniecības vietas, kā arī pievērsīs uzmanību izklaides vietām, kuras jau iepriekš ir pārkāpušas noteikumus, rīkojot pasākumus.

Policija gan atgādina, ka normatīvie akti ir paredzējuši vienu izņēmumu, ja viesošanās notiek pie personas, kura dzīvo viena. Likumsargi gan uzsver, ka ierobežojumi ir domāti sabiedrības kopējai drošībai, nevis, lai meklētu apkārtceļus tiem.

Katrā šādā situācijā iedzīvotājam pašam ir jāizvērtē, vai satikšanās ir iegriba vai nepieciešamība, piemēram, aprūpēt vientuļu vecvecāku un aizvest viņam pārtiku.

Katrs šāds pārkāpums tiks izvērtēts individuāli. Piemēram, ja tiek rīkota mājas ballīte ar 20 viesiem, tad rīkotājam sods visticamāk būs lielāks nekā apmeklētājiem.

Normatīvie akti nosaka, ka par epidemioloģiskās drošības noteikumu neievērošanu privātpersonām piemēro naudas sodu no 10 līdz 2000 eiro.

Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!