Svētkos jāatceras par drošību! No adventes vainaga aizdegušies aizkari un mājas sienas

Adventes vainags Ziemassvētku vakarā.

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Otro Ziemassvētku pēcpusdienā kādā dzīvojamā mājā Mārupē no adventes vainaga aizdegušies aizkari un telpas sienas, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Agrita Vītola.

Negadījums noticis ap plkst. 15.30. Kad ugunsdzēsēji atsteigušies uz izsaukumā minēto adresi, liesmas jau bijušas apdzēstas. Uguns no adventes vainaga bija pārmetusies uz aizkariem un papostījusi telpu sienas pāris kvadrātmetru platībā. Neviens cilvēks šajā ugunsnelaimē nebija cietis.

VUGD atgādina, ka svētku laikā nedrīkst aizmirst par ugunsdrošību, tai skaitā nedrīkst bez uzraudzības atstāt iedegtas sveces. Ugunsdzēsēji aicina iedzīvotājus adventes vainagos sveces vispār neizmantot vai arī tās nededzināt.

Turklāt jāatceras, ka no dabīgiem materiāliem izgatavots un istabā vairākas nedēļas turēts adventes vainags, atnākot Ziemassvētkiem, ir paspējis labi izkalst un kļuvis par īpaši viegli uzliesmojošu priekšmetu.

"Šādiem sausiem un jau ilgāku laiku istabā, siltumā, pastāvējušiem vainagiem, lai aizdegtos, nav nepieciešama atklāta uguns - pietiek pat ar siltumu, ko rada svece.

Tāpēc aicinām iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem un sveces vainagā vai nu nededzināt, vai arī neatstāt vainagu pat uz brīdi bez uzraudzības," brīdina ugunsdzēsēji.

2019. gadā VUGD devās dzēst 17 ugunsgrēkus, kuru iespējamais izcelšanās iemesls bija saistīts ar degošām svecēm, kas bez uzraudzības atstātas mājoklī, adventes vainagos vai eglītēs.

Aktuālākās ziņas