O 9.03.2021.

Lietuvas pašvaldībām iesaka gadumijā atteikties no uguņošanas un ierobežot piekļuvi pilsētu galvenajām eglēm

FOTO: Michele Ursi/shutterstock.com

Lai iegrožotu joprojām satraucošo Covid-19 izplatību, Lietuvas pašvaldībām gadumijā ieteicams atsacīties no centralizētas uguņošanas un ierobežot piekļuvi pilsētu galvenajām eglēm un citām ierastām pulcēšanās vietām, paziņojis policijas ģenrālkomisārs Renats Požēla.

Pēc viņa teiktā, lielākie Ziemassvētku laikā novērotie karantīnas noteikumu pārkāpumi bijuši saistīti tieši ar drūzmēšanos sabiedriskās vietās, nevalkājot maskas un pārkāpjot citus ierobežojumus.

Tādēļ pašvaldības tiek aicinātas pirms gadumijas izslēgt eglīšu gaismas rotājumus, ierobežot satiksmi ap tām un pat mainīt sabiedriskā transporta maršrutus, citiem vārdiem sakot, darīt visu, lai cilvēki pat nepūlētos nokļūt pilsētu galvenajos laukumos.

Par gaidāmajiem ierobežojumiem jau paziņojušas triju lielāko Lietuvas pilsētu - Viļņas, Kauņas un Klaipēdas - pašvaldības.

Galvaspilsētas iedzīvotāji jau pirms Ziemassvētkiem tika informēti, ka divas lielākās svētku egles Katedrāles laukumā un Rātslaukumā tiks iežogotas un tradicionālās uguņošanas nebūs.

"Ierobežosim satiksmi četrās ielās, centīsimies gādāt, lai nokļūt pilsētas centrā būtu pēc iespējas grūtāk," pastāstījis Viļņas vicemērs Adoms Bužinsks, piebilzdams, ka ierobežojumi Vecgada vakarā skars arī sabiedrisko transportu.

Arī Kauņā tiks ierobežota pieeja Rātslaukumam un atcelta uguņošana, kas tur rīkota ik gadus. Tomēr pašvaldība solījusi parūpēties par svētku noskaņojumu, sarīkojot vairākus salūtus iepriekš neizziņotās vietās, tuvāk dzīvojamajiem rajoniem. Tādu vietu varētu būt līdz desmit, norādījusi pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Agne Augone.

Klaipēdā, kur Ziemassvētku egle šogad tika iedegta klusi un bez oficiālas ceremonijas, tā, iespējams, tikpat klusi Vecgada vakarā tiks izdzēsta. Kā izteicies pilsētas mērs Vītauts Grubļausks, iespējams, tas atturēs cilvēkus no nevajadzīgas drūzmēšanās. Svētku apgaismojums tiks izslēgts arī pilsētas laukumos, kur cilvēki mēdz pulcēties, lai sagaidītu Jaungadu. Šīs vietas arī pasludinātas par zonām, kur nedrīkst lietot pirotehniku, un, iespējams, tiks iežogotas.