Foto ⟩ Ventspils novadā atjaunots trošu tilts pāri Irbes upei

FOTO: Venstpils novada pašvaldība

Ventspils novadā atjaunots trošu tilts pāri Irbes upei, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Tilta atjaunošanas tehnisko dokumentāciju sagatavoja un darbus veica SIA "M.A.-TAKA-7" darbinieki, būvuzraudzības pakalpojumu sniedza SIA "Tiltu būvnieks" speciālisti. Finansējuma avoti tilta atjaunošanas darbiem bija 112 694 eiro no Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļiem, Ventspils novada pašvaldības ieguldījums 50 404 eiro apmērā un valsts budžeta dotācija - 4972 eiro.

Pašvaldībā norādīja, ka tilts ir pieņemts ekspluatācijā un to droši var izmantot, atceroties, ka vienlaikus uz tā var atrasties ne vairāk kā astoņas personas. Starptautiskajā garās distances pārgājienu maršrutā "Jūrtaka" iekļautais tilts pieejams visiem, kas iecienījuši atpūtu brīvā dabā. To varēs izmantot arī starptautiskā velomaršruta "EuroVelo 13" un "EuroVelo 10" veicēji.

Kā norāda pašvaldībā, trošu tilts ir svarīgs infrastruktūras objekts pie bijušās Lielirbes dzelzceļa stacijas. Tas ir domāts tūrisma attīstībai, turklāt atjaunotais tilts arī Miķeltorņa kempingos un atpūtas vietās dzīvojošajiem viesiem nodrošinās daudzveidīgākas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Realizējot projektu, gājējiem un velosipēdistiem būs ērtāka un drošāka pārvietošanās pa kādreizējā mazbānīša stigu ciemu joslā starp jūru un asfaltēto šoseju, sasaistot prioritāri attīstāmo vietu Miķeļtorni ar plašākiem lokālā aktīvā tūrisma maršrutiem, uzsvēra pašvaldībā.

Veicot izpēti, tika secināts, ka iepriekšējais tilts bija sliktā tehniskā stāvoklī un tā ekspluatēšana apdraudēja cilvēku dzīvību, tādēļ Ventspils novada pašvaldība pieņēma lēmumu to atjaunot.

Tārgales pagasta pārvaldes vadītājs Mārcis Laksbergs atgādināja, ka iepriekšēja būve pāri upei tapa pagājušā gadsimta 70.gadu sākumā, tiltu būvēja PSRS armijas kareivji.

Laksbergs norādīja, ka Lielirbes iedzīvotājiem jau sen tika solīts, ka tilts tiks atjaunots, turklāt tagad arī tūristiem būs lielāka interese par šo teritoriju, jo nu tā ir brīvi pieejama.

Aktuālākās ziņas