T, 17.08.2022.

Ņem vērā! ⟩ Stājas spēkā jauni elektroenerģijas pārvades tarifi

LETA
Stājas spēkā jauni elektroenerģijas pārvades tarifi
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Электричество. Иллюстративное фото
Электричество. Иллюстративное фото Foto: Shutterstock

Šodien spēkā stājas jauni elektroenerģijas pārvades sistēmas pakalpojumu tarifi, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Tieša ietekme uz tarifu izmaiņām būs lietotājiem, kas pieslēgti pie pārvades tīkla, savukārt pārējiem lietotājiem izmaiņas nav gaidāmas.

SPRK norāda, ka visām lietotāju grupām, kas pieslēgtas pie pārvades tīkla, tarifa mainīgā daļa jeb maksa par pārvadīto apjomu vidēji samazināsies par 43%. Savukārt tarifa fiksētā daļa jeb maksa par uzstādīto jaudu būs vidēji par 27% augstāka. Sākotnēji tarifa projektā fiksētās daļas pieaugumu komersants plānoja 32% apmērā.

Kā norādīja SPRK padomes priekšsēdētājs Rolands Irklis, "Sadales tīkla" kopējās sistēmas pakalpojuma izmaksas pārvades tarifu izmaiņu rezultātā būtiski nemainās. Līdz ar to ietekme uz mājsaimniecību elektroenerģijas rēķiniem nav gaidāma. Galalietotāji, kuri pieslēgti pie "Sadales tīkla" sistēmas, turpinās par sistēmas pakalpojumu norēķināties tādā pašā apmērā.

SPRK apstiprinātais "Augstsprieguma tīkls" elektroenerģijas pārvades sistēmas pakalpojumu tarifs paredzēts divu gadu regulācijas periodam - no šodienas līdz 2022.gada 31.decembrim. Šāds periods, SPRK ieskatā, ļauj izlīdzināt nākotnes efektivitātes ieguvumus un ieņēmumus visā regulācijas periodā.

SPRK ir autonoms publisko tiesību subjekts, kas realizē sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu enerģētikas, elektronisko sakaru, pasta, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas un ūdenssaimniecības nozarēs saskaņā ar likumu "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" un regulējamo nozaru normatīvajiem aktiem. SPRK patstāvīgi pilda tam ar likumu nodotās funkcijas un savas kompetences ietvaros patstāvīgi pieņem lēmumus un izdod administratīvos aktus, kas ir saistoši konkrētiem sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem un lietotājiem.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu