Viņķele gan atzina, ka viņu pārsteidzis izpildījums, kādā viņai izteikta neuzticība, jo, viņasprāt, tā nav bijusi koleģiāla rīcības. "Valdības vadītājam tik daudz dūšu jau nu vajadzēja saņemt kā piezvanīt, ja nevēlas sarunu attālināti ar video un skatīties acīs, un pateikt: "Viņķele, mūsu ceļi šķiras, neesmu apmierināts ar tavu darbu!" Kariņa kungs izmantoja savu tradicionālo taktiku par smagiem lēmumiem nerunāt tieši, bet plašākā lokā, savā veidā gūstot iedrošinājumu," kritizēja ministre.
Jautāta par pieļautajām kļūdām amatā, Viņķele skaidroja, ka lielākās grūtības radījušas "kardināli būtiskas uzskatu atšķirības" ar valdības vadītāju.
Viņķele uzsvēra, ka viņas pārliecība jau no krīzes pirmās dienas bijusi tāda, ka krīze veselībā ir cieši saistīta ar sociālekonomiskajiem faktoriem. "Arī Veselības ministrijas (VM) kolēģi, speciālisti, ierēdņi un eksperti jau no vasaras vidus uzsvēruši, ka rudenī epidemioloģiskie ierobežojumi būs efektīvi tikai tad, ja tie nekavējoties tiks kombinēti ar pietiekamām atbalsta sistēmām un lēmumiem. Man nezināmu apstākļu dēļ
[valdībai] vieglāk ir bijis fokusēt uzmanību uz veselības ierobežojumiem, pametot novārtā adekvātu un laicīgu atbalsta sistēmu.
Man nav pārmetumu Ekonomikas ministrijai (EM), kas gatavoja šos priekšlikumus, bet, kur tas sastopas ar pretestību, ir pieejamais finansējums un izpratne, vai cilvēkiem šajā situācijā vispār ir jāpalīdz," sacīja Viņķele.
Viņa izvairījās no tieša vērtējuma, vai veselības nozarē pieļautas stratēģiskas kļūdas - tās būšot redzamas pēc krīzes beigām: "Esmu rīkojusies tās informācijas, resursu un pieejamo spēku ietvaros, kas bijuši manā kā ministres rīcībā."
Viņķelei un Kariņam bijušas domstarpības arī par obligātu masku valkāšanu pavasarī. Viņķele uzsvēra, ka viņai nav sava viedokļa par maskām, jo šajā jautājumā paļaujas uz ekspertu ieteikumiem. "Ja profesors [Uga] Dumpis un cienījamais eksperts Jurijs Perevoščikovs apgalvoja vairākkārt, ka masku valkāšana zemas vīrusa izplatības apstākļos ir vērtējama drīzāk kā nevēlama, jo varētu degradēt šo svarīgo pasākumu brīdī, kad tas būs vajadzīgs, šajā brīdī tas nav Viņķeles viedoklis - tas ir ekspertu viedoklis. Ja tas nepatīk premjeram, tad tā ir klasiskā situācija, kad nogalina ziņnesi," sacīja ministre.
Kariņam šajā jautājumā esot bijusi skaidra sava vīzija, kas balstīta personiskajā pieredzē.
"Esmu ieguvusi tādu izglītību, kur šādu piegājienu ar ekspertu ieteikumu tulkošanu partiju politikās vai savu baiļu ietvarā uzskata par neprofesionālu un nepieņemamu.
Veselības ministrijā uz durvīm ir jābūt uzrakstam, ka pie šīm durvīm partiju politika beidzas un iekšā ir tikai un vienīgi uz pierādījumiem un zinātni balstīti lēmumi. Šī ir ticība, kurā es paļaujos un kurā es esmu savus lēmumus balstījusi vienmēr un konsekventi."
Viņķele arī nepiekrita pārmetumiem par to, ka VM nebija pietiekami ātri un pietiekami detalizēti izstrādājusi vakcinācijas plānu, jo pašreizējā stratēģija esot pat krietni detalizētāka nekā Igaunijai un Vācijai, kuru premjers sarunās minējis kā piemēru. Viņa arī piebilda, ka apgalvojumus par plāna neesamību cilvēki, kas pie tā strādājuši, uztvēruši kā smagus apvainojumus.