Teju trīs kilometru garumā rekonstruēts veloceļš Rīga-Jūrmala Babītes novada teritorijā (4)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Babītes novada pašvaldība

Pērnā gada noslēgusies veloceliņa Rīga - Jūrmala posma Babītes novadā teju trīs kilometru garumā atjaunošana, aģentūru LETA informēja novada pašvaldībā.

Babītes novada teritorijā atjaunotā veloceliņa kopējais garums ir 2,7 kilometri, platums trīs metri. Līdztekus ir izbūvēti divi asfaltēti atpūtas laukumi netālu no Babītes stacijas un Babītes posma noslēgumā, braucot Jūrmalas virzienā, ar soliņiem un atkritumu urnām, kā arī izvietotas ceļa zīmes. Būvniecības laikā visa posma garumā atjaunots asfalta segums, nostiprinātas nomales un atsevišķās vietās pastiprināta arī veloceliņa segas konstrukcija.

"Veloceliņa atjaunošana ir gan iedzīvotāju, gan pašvaldības darbinieku ilgi gaidīts notikums," atzina novada domes priekšsēdētājs Aivars Osītis (LA).

Viņš skaidroja, ka "zaļo gaismu" veloceliņa atjaunošanai pašvaldība saņēma 2018.gadā pēc savstarpēji noslēgtā patapinājuma līguma ar VAS "Latvijas dzelzceļš", saskaņā ar kuru "Latvijas dzelzceļš" nodeva tai piederošo dzelzceļa nodalījuma joslu, uz kuras atradās veloceliņa posms, novada pašvaldībai veloceliņa uzturēšanai un apsaimniekošanai.

"Līdz ar to pašvaldībai beidzot bija tiesības 2019.gadā izsludināt iepirkumu par veloceliņa projektēšanu," klāstīja Osītis.

Atjaunotā veloceliņa posms paredzēts gan gājēju, gan velosipēdistu lietošanai. Apgaismojums pagaidām nav paredzēts, jo tā izstrāde veicama kopā ar kaimiņu pašvaldībām, kurās turpinās veloceliņš, proti, Rīgu un Jūrmalu.

Projekta kopējās izmaksas ir 190 219 eiro. Projektēšanu veica SIA "Projekts EAE" par 8050 eiro, būvniecību - AS "A.C.B." par 179 280 eiro. Būvuzraudzību nodrošināja SIA "Ceļu un Tiltu Būvuzraugs" par 2889 eiro.

Komentāri (4)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu