Mediķu vakcināciju pret Covid-19 turpmāk nodrošinās arī pārējos Latvijas stacionāros

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Gaiļezers" tiek uzsākta farmācijas uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas pret Covid-19 injicēšana. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Ārstniecības personu vakcināciju pret Covid-19 turpmāk nodrošinās arī pārējās stacionārajās ārstniecības iestādēs, kā arī tās piešķirs Valsts asinsdonoru centra mediķu vakcinācijai, paredz grozījumi veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) rīkojumā "Par ārstniecības iestāžu ārstniecības personu, ārstniecības atbalsta personu un darbinieku vakcināciju pret Covid-19".

Rīkojuma grozījumos teikts, ka vakcinācijas pret Covid-19 pilnu kursu (divas devas) atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra apstiprinātajam vakcīnu pasūtījumam jānodrošina arī tām stacionārajām ārstniecības iestādēm, kas līdz šim nebija minētas rīkojuma pielikumā, to ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu, kuras sniedz valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, kā arī darbinieku, kuri, pildot darba pienākumus, ir iesaistīti Covid-19 pacientu aprūpē, vakcinācijai.

Tāpat vakcīnas jānodrošina Valsts asinsdonoru centram tajā strādājošo ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu vakcinācijai, paredz grozījumi.

Rīkojums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" jeb 7.janvārī.

Kā vēstīts, līdz šim rīkojumā bija noteikts, ka vakcīnas saņem kopumā desmit ārstniecības iestādes un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), katrai arī paredzot noteiktu vakcīnu skaitu.

Tās ir Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, Liepājas reģionālā slimnīca, Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, Vidzemes slimnīca, Daugavpils reģionālā slimnīca, Rēzeknes slimnīca, Jēkabpils reģionālā slimnīca, Jelgavas pilsētas slimnīca un Bērnu klīniskā universitātes slimnīca.  

Aizvadītā dienā pret Covid-19 vakcinētas 845 personas, bet līdz šim kopumā vakcīnu saņēmuši 3803 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Latvija līdz šim ir saņēmusi 23 400 farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" devas. Tās paredzētas kopumā 11 700 cilvēkiem, jo viena vakcinēšanai nepieciešamas divas devas. Tādējādi līdz šim vakcinēti 32,5% šo cilvēku, liecina aģentūras LETA aprēķini.

Pirmās farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" Latvijā tika nogādātas 26.decembra rītā. Pirmajā piegādē Latvija saņēma 9750 vakcīnu devas. Savukārt pirmdien Valsts asinsdonoru centrā nogādāta arī otrā piegādes krava ar 13 650 vakcīnas devām.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka Latvija pieteikusies kopumā 97 500 vakcīnas "Comirnaty" devām, ar ko pietiktu 48 750 personu vakcinācijai.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!