IZM plāno šovasar organizēt XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus

LETA
IZM plāno šovasar organizēt XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Skolēnu dziesmu un deju svētku dalībnieki un apmeklētāji dzied Latvijas himnu
Skolēnu dziesmu un deju svētku dalībnieki un apmeklētāji dzied Latvijas himnu Foto: TVNET lasītājs

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno šovasar organizēt XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, šodien IZM rīkotajā preses konferencē paziņoja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Viņa uzsvēra, ka svētku laikā tiks ievēroti epidemioloģiskie nosacījumi, pulcēšanās ierobežojumi. Nebūs noteikta viena konkrēta tradicionālā svētku nedēļa, turklāt svētku pasākumi notiks gan Rīgā, gan visā valstī, un tie visi būs vienlīdz nozīmīgi.

Lai kļūtu par dziesmu un deju svētku dalībniekiem, parasti martā un aprīlī notika skates, kurās kolektīvi apliecināja, ka ir apguvusi svētku repertuāru, lai varētu pilnvērtīgi kāpt uz skatuves.

Ministre uzsvēra, ka šogad arī skates notiks attālināti, dalībniekiem dodot uzdevumu, kura izpildi video formātā vajadzēs iesūtīt maijā.

"Uzdevumu formulēs XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komiteja sadarbībā ar ekspertiem, kuri vērtēs dalībnieku gatavību uzstāties," sacīja Šuplinska.

Vienā dienā plānots tikai kopmēģinājums un viens svētku pasākums, kurā piedalās dalībnieki bez nepieciešamības nakšņot.

LETA jau ziņoja, ka gadījumā, ja šogad notiks XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, nebūs ierasto koru un deju kolektīvu kopkoncertu ar daudzu tūkstošu dalībnieku un skatītāju līdzdalību.

Valsts izglītības satura centra (VISC) Neformālās izglītības departamenta direktore, Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

Viņa atzīmēja, ka repertuāru skolu kori, deju kolektīvi un orķestri pamatā jau ir apguvuši un tas nemainīsies. Tiek plānots izveidot svētku programmu tā, lai to dalībnieki "piedzīvotu īpašo atmosfēru".

LETA jau rakstīja, ka martā XII Latvija skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komiteja un Dziesmu svētku padome nolēma pārcelt skolēnu dziesmu un deju svētkus uz 2021.gadu.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas apliecina, ka senās latviešu dziedāšanas, dejošanas un muzicēšanas tradīcijas tiek turpinātas un turētas godā.

Veselības ministre Ilze Viņķele šonedēļ Latvijas Televīzija atzina, ka viņai ir grūti iedomāties, kādam brīnumam ir jānotiek, lai mēs nākamvasar varētu piedzīvot tādus Dziesmu un deju svētkus, kādi tie bijuši iepriekš, proti, ar tūkstošiem cilvēku pulcēšanos stundām Mežaparka estrādē.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu