T, 10.08.2022.

Sadursmēs ASV Kapitolijā sašautā sieviete mirusi

LETA
Sadursmēs ASV Kapitolijā sašautā sieviete mirusi
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AFP / Scanpix

ASV Kapitolijā trešdien notikušajās sadursmēs starp prezidenta Donalda Trampa atbalstītājiem un policiju tika sašauta sieviete, kas vēlāk nomira slimnīcā, paziņoja policija.

Policija pirms tam vēstīja, ka ir sašauta kāda baltā sieviete, kurai iešauts plecā, un telekanāls CNN ziņoja, ka viņa kritiskā stāvoklī atrodas vietējā slimnīcā.

Sadursmju gaitā guva ievainojumus arī vairāki citi cilvēki.

Jau ziņots, ka Trampa atbalstītāju un policijas sadursmju dēļ trešdien tika slēgta Kapitolija ēka Vašingtonā, kur kongresmeņiem paredzēts apstiprināt Džo Baidena uzvaru prezidenta vēlēšanās.

Dažiem protestētājiem izdevās ielauzties Kapitolijā, pēc kā tika apturēta Kongresa sesija.

Baltais nams paziņoja, ka nekārtību dēļ tiek aktivizēta Nacionālā gvarde un "federālie aizsardzības dienesti".

Ārvalstis nosoda sadursmes ASV Kapitolijā kā uzbrukumu demokrātijai

"Pasaules acīs amerikāņu demokrātija šovakar, izrādās, atrodas aplenkumā. Tas ir neredzēts uzbrukums ASV demokrātijai, tās institūcijām un likuma varai," tviterī rakstīja Eiropas Savienības (ES) augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žozeps Borreljs.

"Šī nav Amerika. Vajag pilnīgi respektēt 3.novembra vēlēšanu rezultātus," tvītoja Borreljs.

"Vardarbība pret amerikāņu institūcijām ir nopietns uzbrukums demokrātijai. Es to nosodu. Ir jārespektē amerikāņu tautas griba un balsis," tviterī paziņoja Francijas ārlietu ministrs Žans Ivs Ledriāns. 

"Necienīgas ainas ASV Kongresā. Savienotās Valstis atbalsta demokrātiju pasaulē, un tagad ir vitāli svarīgi, lai būtu mierīga un kārtīga varas pāreja," tvītoja Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons.

Nosodījumu pauda arī Ziemeļvalstu līderi. 

"Katrs mirklis tagad atnes jaunu neiespējamo no Vašingtonas: tur notiek neticams demokrātijas murgs. Iedrošina tas, ka tur ir cilvēki, kas izrāda atbildību neatkarīgi no partijas piederības," tvītoja Somijas prezidents Sauli Nīniste.

"Neticamas ainas no Vašingtonas. Šis ir pilnīgi nepieņemams uzbrukums demokrātijai. Uz prezidentu Trampu tagad gulstas smaga atbildība to apturēt," tviterī rakstīja Norvēģijas premjerministre Erna Sūlberga.

"Ekstrēmisms, vardarbība, polarizācija un haoss nekad nav ceļš uz priekšu. Šausminošas ainas no Vašingtonas. Kaut demokrātija atkal darbotos," tvītoja Dānijas premjere Mete Frederiksena.

"Esmu dziļi nobažījusies par notikumu attīstību Vašingtonā. Esmu lieciniece uzbrukumam demokrātijai. Ir jārespektē demokrātiskais process un mierīgi jāatjauno kārtība. ASV demokrātija ir stipra. Prezidentam Trampam ir atbildība atbalstīt demokrātisko procesu," tviterī rakstīja Zviedrijas ārlietu ministre Anna Linde.

"Šokējošas ainas Vašingtonā. Šo demokrātisko vēlēšanu iznākums ir jārespektē," tvītoja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. 

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu