Bordāns: JKP neapsver Šuplinskas nomaiņu (3)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska
Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska Foto: Zane Bitere/LETA

Jaunā konservatīvā partija (JKP) neapsver izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) nomaiņu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP), vienlaikus uzsverot, ka palīdzēs ministrei uzlabot komunikāciju ar sabiedrību.

Komentējot ministrei veltītos pārmetumus un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA), kā arī Rektoru padomes demisijas pieprasījumu, Bordāns uzsvēra, ka personības var vērtēt dažādi, bet viņa pandēmijas sākumā dažu mēnešu laikā faktiski no nekā "uzbūra" produktu "Tava klase", kā arī, neskatoties uz pandēmiju, turpina veikt sāpīgas reformas, kas jo īpaši skar augstskolas.

"Viņa acīmredzot augstāk vērtē nevis savas attiecības ar nozares speciālistiem, bet to labumu, ko tas var nest visai sabiedrībai. Tāpēc tie ir neizbēgami konflikti tajā gadījumā, ja jūs nopietni reformējat. Katram ministram ir savi izaicinājumi," viņš uzsvēra.

Bordāns norādīja, ka mācības notiek, lai arī ir milzīgas grūtības, un skolēni un skolotāji visilgāk ir izturējuši pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus. Tāpat Bordāns uzskata, ka stratēģiskas kļūdas attiecībā uz nozares iepirkumiem šajā laikā nav pieļautas.

Viņš nenoliedza, ka komunikācija starp Šuplinsku un nozari, kā arī sabiedrību kopumā, ir izaicinājums, bet tik daudz, cik viņš varēs palīdzēt un pie tā strādāt, tas tiks darīts.

LETA jau vēstīja, ka pagājušā gada 3.decembrī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) nosūtīja Saeimas deputātiem un Ministru prezidentam dokumentu, kurā pieprasīja atbalstīt LIZDA rosināto izglītības un zinātnes ministres Šuplinskas demisiju. Atbalstu LIZDA pieprasījumam paudusi arī biedrība "Vecāku alianse".

LIZDA pieņēma lēmumu pieprasīt Šuplinskas demisiju pēc tam, kad Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) bija gatava atbalstīt tikai vienu no 15 LIZDA prasībām, divas prasības - atbalstītas daļēji, kamēr pārējās - pilnībā ignorētas.

LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga uzsvēra, ka izglītības nozares arodbiedrība nevar piekrist, ka ārkārtējās situācijas laikā tiek virzīti grozījumi likumdošanā, kas apliecina neizpratni par pedagoga darba būtību. LIZDA priekšsēdētāja uzskata, ka ministres retorika ir ciniska.

Savukārt Šuplinska pārmeta LIZDA, ka tā izglītības reformām prasa resursus.

"Saņēmu atbildi, ka LIZDA galvenais uzdevums ir cīnīšanās par resursiem. Protams, ka resursiem visplašākajā šī vārda nozīmē, piebilstot, kamēr nav visu resursu, tikmēr nevar notikt nekādas pārmaiņas," norāda ministre.

Viņa skaidroja, ka procesi, kas notiek IZM, ir virzīti uz izglītības kvalitāti, bērna, jaunieša prasmju, talantu atklāšanu, dzīves prasmju nostiprināšanu.

Šuplinskas ieskatā LIZDA interesē nevis atbalsta mehānisma veidošana skolotājam, nevis bērnu vai Latvijas valsts iedzīvotāju intereses, 21.gadsimta izglītības pieejamība, modernizācija, bet tieši resursi.

Tomēr arī Latvijas Rektoru padome pieprasījusi izglītības un zinātnes ministres demisiju, aģentūru LETA informēja padomes ģenerālsekretārs Jānis Bernāts.

Rektoru padome ir pievienojusies LIZDA prasībām par izglītības un zinātnes ministres Šuplinskas demisijas pieprasījumu. Pamatojuma vēstule saskaņā ar Rektoru padomes sēdes lēmumu pagājušā gada 23.decembrī ir nosūtīta valsts augstākajām amatpersonām - Valsts prezidentam Egilam Levitam, Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) un Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (NA).

"Kamēr nav saņemtas amatpersonu atbildes, vēstules satura komentēšana nebūtu korekta," sacīja Bernāts.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu