Lidostā "Rīga" darbību sācis bezkontakta Covid-19 analīžu nodošanas punkts

Pasažieri lidostā "Rīga"

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Lai sagādātu pasažieriem un lidostā strādājošo uzņēmumu darbiniekiem papildus iespējas nepieciešamības gadījumā nodot analīzes uz Covid-19, lidostā "Rīga" no ceturtdienas darbību sācis "E.Gulbja laboratorijas" bezkontakta analīžu nodošanas punkts, aģentūru LETA informēja lidostas pārstāve Laura Kulakova.

Viņa norādīja, ka "E.Gulbja laboratorijas" mobilajā testēšanas punktā, kas atrodas pie izejas no E atlidošanas zāles, Covid-19 analīzes var nodot visi, kuriem ir pieejami Latvijā atzīti autentifikācijas rīki - "Swedbank", SEB, "Luminor" vai bankas "Citadele" internetbanka, "e-paraksts ID", vai "e-paraksts mobile", vai "Smart-ID".

Ārvalstu pilsoņi, kuriem nav pieejamas šīs autentificēšanās lietotnes, ierīci pašlaik izmantot nevar, taču lidosta sadarbībā ar laboratoriju strādā pie risinājumiem, lai šāda iespēja tiktu radīta.

Analīžu nodošana bezkontakta punktā ir maksas pakalpojums. Lai nodotu analīzes, klientiem ir jāautorizējas "E.Gulbja laboratorijas" mājaslapā, "www.ej.uz/analizes", izmantojot kādu no iepriekš minētajām autentifikācijas iespējām. Autorizējoties klients apliecina savu personību un apmaksā testu. Tiklīdz tas ir izdarīts, klients saņem telefonā un e-pastā PIN kodu un, sekojot instrukcijām uz iekārtas, var nodot siekalu paraugu.

Lidostas pārstāve aicināja izlidojošos pasažierus ņemt vērā, ka testa rezultāts bezkontakta punktā nav pieejams uzreiz, un "E.Gulbja laboratorija" atbildi klientiem nosūta uz e-pastu, līdz ar to bezkontakta analīžu nodošanas punktā nav iespējams saņemt testa rezultātu tieši pirms lidojuma. Tāpat pasažieriem tiek ieteikts rūpīgi iepazīties ar ieceļošanas noteikumiem galamērķa valstī un testa nodošanu ieplānot laikus.

Vienlaikus lidostā darbu turpina "MFD laboratorijas" pagaidu Covid-19 testēšanas punkts, kurā bez maksas analīzes var nodot visi ceļotāji, kas Latvijā ierodas no Apvienotās Karalistes.

Ņemot vērā, ka arvien vairāk valstu ieceļotājiem prasa uzrādīt Covid-19 analīžu rezultātus, lidosta sadarbībā ar "E.Gulbja laboratoriju" strādā pie pastāvīga Covid-19 analīžu nodošanas punkta izveides, kas atradīsies pasažieru termināļa ielidošanas zālē.

Jau ziņots, ka lidostā "Rīga" 2019.gadā gadā apkalpoja 7,798 miljonus pasažieru, kas ir par 10,5% vairāk nekā 2018.gadā, bet 2020.gada 11 mēnešos lidostā apkalpoti 1,9 miljoni pasažieru, kas ir par 72,9% mazāk nekā attiecīgajā periodā 2019.gadā.

Starptautiskā lidosta "Rīga" ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Aktuālākās ziņas