T 3.03.2021.

WTA ranga top 30 tenisiste Jastremska saņēmusi pagaidu diskvalifikāciju

Dajana Jastremska

FOTO: EPA/Scanpix

Ukrainas tenisistes Dajanas Jastremskas nodotajās dopinga provēs atrastas anabolisko steroīdu pēdas, kā rezultātā sportistei piešķirta pagaidu diskvalifikācija.

Jastremskas nodotajā provē atrada steroīda pēdas, ko parasti izmanto vīriešu neauglības ārstniecības procesā. Ranga 29.rakete pēc saņemtajiem rezultātiem pauda, ka ir šokēta un pārsteigta.

Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) informējusi, ka neatļautās vielas sportistes ķermenī atrastas provēs, kas nodotas ārpus sacensībām pagājušā gada novembrī.

"Vēlos uzsvērt, ka nekad neesmu lietojusi vielas, kas varētu uzlabot manu sniegumu," savā "Twitter" kontā pauda Jastremska. "Esmu satriekta un šokēta, jo īpaši tāpēc, ka īsi pirms konkrētā testa 9.novembrī Lincā tests bija negatīvs."

Sportiste arī atklāja, ka viņas urīna paraugā atrasts ļoti neliels daudzums neatļautās substances, kas ļauj domāt, ka steroīdi viņas ķermenī varētu būt nonākuši caur pārtiku.

"Tāpat esmu informēta, ka konkrētā viela tiek izmantota medikamentos, ko lieto vīrieši, bet sievietēm tos nav ieteicams lietot, jo ir pierādītas blakusparādības," rakstīja Jastremska.

Jastremska karjeras laikā WTA tūrē izcīnījusi trīs titulus. 2019.gadā viņa Vimbldonā sasniedza ceturto kārtu, kas viņai līdz šim karjerā bijis labākais sniegums "Grand Slam" raudzes turnīros.

Redaktors iesaka