P, 26.09.2022.
Beidzot - atkal pieejamas zeķes! Viss, ko Covid-19 ierobežošanai ceturtdienas sēdē lēma valdība
Covid-19. Ilustratīvs foto. Foto: Zivica Kerkez/Shutterstock
Beidzot - atkal pieejamas zeķes! Viss, ko Covid-19 ierobežošanai ceturtdienas sēdē lēma valdība
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 13

Ceturtdien, 7. janvārī, notika kārtējā valdības un Krīzes vadības padomes kopsēde, kurā nolemts valstī noteiktos ierobežojumus pagarināt līdz 25. janvārim, kā arī paplašināt pieejamo preču klāstu. Portāls "Apollo.lv" apkopoja aktuālo informāciju par kopsēdē nolemto.

Valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25. janvārim

Valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi un komandantstunda nedēļas nogalēs būs spēkā līdz 25. janvārim. 

Komandantstunda būs jāievēro no 15. janvāra līdz 17. janvārim un no 22. janvāra līdz 24. janvārim, kad iedzīvotājiem būs aizliegts pārvietoties laikposmā no plkst. 22 līdz plkst. 5.

Uz divām nedēļām tiks pagarināti jau spēkā esoši ierobežojumi pakalpojumu un tirdzniecības jomās, kā arī izglītībā.

Arī turpmākās divas nedēļas būs aizliegti skaistumkopšanas, pīrsinga un tetovēšanas pakalpojumi, sporta inventāra noma iekštelpās un fotopakalpojumi klātienē (izņemot fotogrāfiju izgatavošanu dokumentiem), kā arī saimnieciskie pakalpojumi klātienē, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu. 

Minētais aizliegums neattieksies uz atpūtu dabas takās, ja tur tiek nodrošināta vienvirziena plūsma un divu metru distances ievērošana.

Vēl divas nedēļas būs aizliegta dzinējmedības.

Valdība lēma no 12. janvāra atvērt bibliotēkas, lai tās varētu atsākt grāmatu izsniegšanu. Vienlaikus klātienē varēs turpināt apmeklēt muzeju ārtelpu ekspozīcijas, bet pārējās kultūrvietas un kultūras pakalpojumi aizvien būs pieejami tikai attālināti.

Paplašina ārkārtējās situācijas laikā klātienē nopērkamo preču klāstu

Ministru kabinets ceturtdien lēma pagarināt tirdzniecības ierobežojumus līdz 25. janvārim, vienlaikus no 12. janvāra paplašinot klātienē nopērkamo saimniecības preču klāstu.

No 12. janvāra klātienē varēs nopirkt arī zeķbikses, zeķes, elastīgās zeķes, šalles, lakatus, kaklautus, cepures, cimdus, preces virsmu uzkopšanai, lāpstas un liekšķeres, elektroierīces telpu apsildīšanai un pergamenta papīru.

Līdz 25. janvārim tirdzniecības pakalpojumus klātienē sniegs aptiekas, tajā skaitā veterinārās aptiekas, optikas veikali, degvielas uzpildes stacijas.

Tāpat darbosies tirdzniecības vietas, kurās drīkst tirgot atsevišķas produktu grupas - pārtikas preces, higiēnas preces, pirmās nepieciešamības saimniecības preces, mobilo telefonu priekšapmaksas kartes, tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to šķidrumus, dzīvnieku barību un preces, preses izdevumus, sabiedriskā transporta biļetes, mutes un deguna aizsegus un individuālos aizsardzības līdzekļus, pašu ražoto lauksaimniecības produkciju, kā arī ziedus.

Preču tirdzniecības ierobežojumi šajā laika periodā attiecas arī uz ielu tirdzniecību, kā arī tirdzniecību slēgtā un atklātā tirgus teritorijā. Savukārt pilnībā aizliegta ir gadatirgu organizēšana.

1.-4. klašu skolēniem ziemas brīvdienas pagarina līdz 22. janvārim

1.-4. klašu skolēniem ziemas brīvdienas tiek pagarinātas līdz 22. janvārim, bet 5.-6. klašu skolēniem mācības attālināti sāksies 11. janvārī

Valdība norāda, ka šos nosacījumus nepiemēro sociālās korekcijas izglītības iestādes "Naukšēni" un speciālās izglītības iestāžu skolēniem, kuri jau 4. janvārī atsāka mācības klātienē.

Nodarbības profesionālajā un augstākajā izglītībā, interešu izglītība, visa veida kursi un profesionālā pilnveide, amatieru mēģinājumi notiek attālināti.

Klātienē tiek īstenota klīniskā prakse rezidentūrā un praktiskās nodarbības sestā studiju gada medicīnas studentiem, paredz valdības lēmums.

Atvērtas un klātienē notiek mācības speciālo izglītības iestāžu skolēniem un bērnudārzu audzēkņiem.

No 15. janvāra ieceļotājiem Latvijā būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu

Lai veicinātu epidemioloģiski drošāku pārvietošanos un samazinātu Covid-19 infekcijas ievešanu valstī, valdībā nolemts no 15. janvāra pastiprināt ieceļošanas pasākumus Latvijā - ieceļojot valstī būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu.

Turklāt testam būs veiktam ne vēlāk kā pirms 72 stundām.

Noteikumi stāsies spēkā vienlaikus ar līdzīga regulējuma ieviešanu Lietuvā un Igaunijā.

Papildu drošības pasākumu mērķis ir pasargāt no vīrusa infekcijas ievešanas un mudināt iedzīvotājus pārvietoties tikai būtisku iemeslu, ģimenes apstākļu vai darba dēļ.

Apliecinājums par negatīvu testu, proti, testa rezultāts, ārsta izziņa, izziņa par antivielu esamību vai cits medicīnisks dokuments, kas apliecina, ka persona nav infekcioza, ir jāuzrāda pārvadātājam, piemēram, lidsabiedrībai, pretējā gadījumā personai tiks atteikta iekāpšana.

Valsts policija arī turpmāk mobilizēs spēkus ierobežojumu kontrolei un plāno savas darbības atkarībā no valdības lēmumiem

Aizvadītās brīvdienas liecina, ka daļai sabiedrības ir sarežģīti ievērot valstī noteiktos Covid-19 ierobežojumus, līdz ar to veidojas situācijas, kad daļa sabiedrības ir nepatīkami pārsteigta par piemēroto administratīvo atbildību, atzina Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Ruks norādīja, ka Valsts policija arī turpmāk mobilizēs spēkus ierobežojumu kontrolei un plāno savas darbības atkarībā no valdības lēmumiem.

Viņš aicināja visus Latvijas iedzīvotājus pārciest "pandēmijas laiku saprātīgi". Ruks uzsvēra, ka, "tikai kopā ievērojot ierobežojumus, varam panākt, ka epidemioloģiskā situācija uzlabojas".

Jau ziņots, ka aizvadītajās piecās dienās komandantstundas kontroles uzraudzībā kopumā pārbaudītas 24 975 personas. Saistībā ar komandantstundas ierobežojumu neievērošanu policija sākusi 3421 administratīvo pārkāpumu procesu, kā arī papildus sāktajiem procesiem konstatēts vēl 1041 ziņojums, par kuriem vēl tiks sākti administratīvie procesi.

Visvairāk administratīvo procesu reģistrēts Rīgas reģionā - kopumā 1519.

Savukārt vēl 8478 gadījumos personām doti preventīvi norādījumi un aizrādījumi.

Tāpat sākti četri kriminālprocesi par uzbrukumu policistiem.

Policijas klātbūtne ir vainagojusies arī citos uzdevumos, proti, aizturētas vairākas meklēšanā esošas personas, tāpat sākti kriminālprocesi par narkotiku noziegumiem, bet vienā gadījumā apturēta zagta automašīna ar visiem zagļiem.

Pagarinot ārkārtējo stāvokli, visticamāk, turpinās izmaksāt dīkstāves pabalstus

Valdība atbalstīja Ekonomikas ministrijas sagatavotos priekšlikumus atbalsta pasākumu turpināšanai uzņēmējiem, piemēram, tiks turpināta dīkstāves pabalstu izmaksa, algu subsīdijas un piešķirts finansējums apgrozāmajiem līdzekļiem.

Otrdien, 5. janvārī, ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) norādīja, ka gadījumā, ja valdība ceturtdien lems par ierobežojumu pagarināšanu, valstī būs jāievieš atbilstoši atbalsta pasākumi.

Pēc ministra teiktā, arī turpmāk būtu jāizmaksā dīkstāves pabalsti, algu subsīdijas un jāpiešķir finansējums apgrozāmajiem līdzekļiem. Vienlaikus Vitenbergs rosinās paplašināt atbalsta saņēmēju loku, paredzot, ka uz atbalstu varētu pretendēt tie uzņēmumi, kuriem šogad būs apgrozījuma kritums pret pagājušo gadu.

Tāpat Vitenbergs informēja, ka plānots ieviest jaunu atbalsta instrumentu - atbalsts nomas maksas segšanai, uz kuru varētu pretendēt gan Covid-19 krīzē cietuši tirdzniecības uzņēmumi, gan pakalpojumu sniedzēji, piemēram, frizētavas un kafejnīcas.

Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9. novembra līdz 7. februārim ir izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu