Bendikai Oberhofā 21. vieta sprinta sacensībās

Baiba Bendika

FOTO: SIPA/Scanpix

Latvijas biatloniste Baiba Bendika piektdien Pasaules kausa (PK) piektajā posmā Oberhofā sprinta sacensībās ierindojās 21.vietā, bet Sanita Buliņa ieņēma 99.vietu.

Uzvaru svinēja norvēģiete Tirila Ekhofa, kura šāva nekļūdīgi un distanci beidza pēc 23 minūtēm un 54 sekundēm, par 29,6 sekundēm apsteigdama perfekti šāvušo zviedrieti Hannu Ēberju un par 40,2 sekundēm - austrieti Terēzu Lizu Hauzeri, kura reizi kļūdījās otrajā šautuvē. Tas austrietei ir pirmais goda pjedestāls Pasaules kausa sacensībās. Līdz šim augstākā vieta bija piektā.

Bendika trasē devās ar 77.starta numuru un, reizi kļūdījusies šaušanā guļus, arī stāvus ugunslīnijā otrajā šāvienā raidīja lodi garām mērķim. Viņa finišēja 21.vietā minūti un 24,6 sekundes aiz uzvarētājas, nodrošinot vietu sestdien iedzīšanas sacensībās.

Ar 101.numuru startējusī Buliņa 104 sportistu konkurencē ieņēma 99.vietu. Viņa trīsreiz kļūdījās šaušanā guļus, vēl reizi - šaušanā stāvus, un tikai 11 biatlonistes šāva vēl sliktāk. No Ekhofas viņa atpalika par piecām minūtēm un 50,4 sekundēm.

Pēc pieciem sacensību posmiem Pasaules kausa kopvērtējumā sprintā vadībā ar 228 punktiem ir norvēģiete Marte Ulsbū-Reiselanna, kurai seko zviedriete Hanna Ēberja ar 224 punktiem un norvēģiete Tirila Ekhofa ar 208 punktiem. Bendika ar 41 punktu trīs sacensībās atrodas 42.vietā.

Visu disciplīnu kopvērtējumā pēc desmit sacensībām pirmā ar 455 punktiem ir Ulsbū-Reiselanna, 432 punktus iekrājusi Ēberja, bet 406 punkti ir Ekhofai. Bendika ar 41 punktu ieņem 50.pozīciju.

Latvijas sieviešu izlases līdere Bendika saslimšanas ar Covid-19 dēļ pirmos divus Pasaules kausa posmus šosezon izlaida. Divos posmos Austrijas trasē Hohfilcenē viņa ar vienu un pieciem soda apļiem sprintā ierindojās attiecīgi 20. un 85.vietā. Trešajā posmā viņas kontā arī 49.vieta iedzīšanā, septiņreiz šaujot garām mērķim.

Iepriekšējā sezonā Bendika PK sacensību ietvaros piedalījās astoņās sprinta sacensībās. Augstākais sasniegums ar vienu garām aizšautu lodi bija 12.vieta pasaules meistarsacīkstēs Itālijas trasē Antholcā, kā arī 15.vieta sezonas pēdējā posmā Kontiolahti.

2015./2016.gada PK posmā Kenmoras trasē Kanādā Bendika tieši sprintā sasniedza Latvijas sieviešu biatlona vēsturē augstāko vietu PK sacensībās - piekto.

Arī Buliņa piedalījusies vien abās sprinta sacensībās Hohfilcenē. Pirmajā no tām viņai tikai četru vietu un 10,5 sekunžu pietrūka, lai ar ideālu šaušanu jau ar pirmo paņēmienu iekļūtu iedzīšanas sacensībās - 64.vieta 109 sportistu vidū. Iepriekšējā posmā četras kļūdas šaušanā un 103.vieta.

Pagājušajā sezonā sprinta kopvērtējumā nepārspēta palika vāciete Denīze Hermane, bet Lielo kristāla globusu ieguva itāliete Doroteja Vīrere.

Desmit kilometru sprinta sacensības vīriešiem piektdien ar triju Latvijas biatlonistu līdzdalību sāksies plkst.15.15 pēc Latvijas laika.

Vadošais Latvijas biatlonists Rastorgujevs trasē dosies ar 24.numuru, bet viņa tautiešiem Edgaram Misem un Robertam Slotiņam piešķirts attiecīgi 83. un 99.starta numurs.

Sestdien norisināsies iedzīšana vīriešiem un sievietēm, svētdien - sacensības jauktajā stafetē un pāru jauktajā stafetē.

Sacensību norisi Oberhofā var ietekmēt Covid-19 izplatība. LETA ceturtdien jau ziņoja, ka četriem posma dalībniekiem konstatētas pozitīvas Covid-19 proves un ka vietējās medicīnas iestādes visdrīzāk saslimušajiem liks atrasties karantīnā.

Latvijas izlase Covid-19 dēļ pirmajos divos posmos jau piedalījās neierastā sastāvā.

Treniņnometnē Zviedrijā Covid-19 pozitīvi testi bija biatlonistei Baibai Bendikai un izlases galvenajam trenerim Pasaules kausa posmos Ilmāram Bricim, kuri abos pirmajos Pasaules kausa posmos nepiedalījās, galvenā trenera pienākumus abos posmos Kontiolahti pildot Intaram Berkulim.

Arī nākamais posms notiks Oberhofā, bet turpinājumā iecerēts etaps Antholcā. Februārī pasaules čempionātu uzņems Pokļuka, sezonas turpinājumā būs divi posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Oslo.