Tramps apsūdz tviteri centienos viņu apklusināt

FOTO: Reuters/ScanPix

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien apsūdzēja sociālo tīklu "Twitter", ka tas iesaistījies sazvērestībā ar viņa politiskajiem pretiniekiem centienos viņu apklusināt, Trampam šādi reaģējot uz sociālā tīkla lēmumu pastāvīgi bloķēt viņa kontu.

"Tviteris ir gājis tālāk un tālāk, aizliedzot vārda brīvību, un šovakar tvitera darbinieki, koordinējoties ar demokrātiem un kreisajiem radikāļiem, izdzēsuši manu kontu no savas platformas, lai apklusinātu mani un jūs - 75 000 000 dižo patriotu, kas balsoja par mani," oficiālajā kontā @POTUS pauda Tramps.

Sociālais tīkls šo ierakstu drīz vien izdzēsa.

Acīmredzot gatavojoties šādai reakcijai, Tramps šo vēstījumu izplatīja arī ar Baltā nama preses dienesta starpniecību.

Tramps arī norādīja, ka drīzumā tiks rasta jauna platforma, kur viņš virtuāli varēs tikties ar saviem sekotājiem.

Trampa privātajam tvitera kontam @realDonaldTrump, līdz tas tika slēgts, bija 88,7 miljoni sekotāju.

"Mums ir bijušas sarunas ar vairākām citām vietnēm, un mums drīzumā būs svarīgs paziņojums, vienlaikus mēs izskatām iespējas tuvākajā laikā izveidot paši savu platformu."

"Mūs neapklusinās," solīja Tramps.

Sociālā tīkla platforma "Twitter" piektdien paziņoja par Trampa konta pastāvīgu apturēšanu, atsaucoties uz tālākas vardarbības risku pēc viņa piekritēju ielaušanās Kapitolija ēkā Vašingtonā.

"Pēc neseno tvītu no @realDonaldTramp konta rūpīgas izskatīšanas mēs esam pastāvīgi apturējušo šo kontu tālākas kūdīšanas uz vardarbību riska dēļ," "Twitter" pavēstīja bloga paziņojumā, izskaidrojot savu lēmumu.

"Twitter", kas bija iecienīts Trampa komunikācijas līdzeklis, trešdien pirmoreiz uz 12 stundām bloķēja viņa kontu pēc Trampa piekritēju ielaušanās Kapitolijā, kā arī piedraudēja ar konta pastāvīgu bloķēšanu, ja viņš turpinās pārkāpt šīs sociālā tīkla platformas noteikumus.

Tramps pēc šīs pagaidu blokādes iegāja tviterī ceturtdienas vakarā, ievietojot video vēstījumu ar mērķi mazināt saspīlējumu pēc notikumiem Kapitolijā. Viņš atzina savas prezidentūras drīzās beigas un apsolīja mierīgu amata nodošanu, tomēr neapsveica Džo Baidenu ar uzvaru un pat neminēja viņu vārdu.

"Twitter" tikmēr turpināja vērot Trampa aktivitāti sociālajos medijos, lai izlemtu, vai ir vajadzīga tālāka rīcība.

Lēmums par Trampa konta apturēšanu tika pieņemts pēc diviem viņa piektdien publicētiem tvītiem. Vienā no tiem Tramps solīja, ka neizturēsies ar "necieņu" pret nevienu no viņa atbalstītājiem, bet otrā paziņoja, ka neieradīsies uz Baidena inaugurāciju 20.janvārī.

''Šie divi tvīti ir jālasa plašāku notikumu valstī kontekstā un ņemot vērā to, kā prezidenta paziņojumi var mobilizēt dažādas auditorijas, tostarp kūdot uz vardarbību, kā arī uzvedības šablona kontekstā no šī konta pēdējās nedēļās," paziņoja "Twitter".

Uzņēmums nolēma, ka ar šiem tvītiem ir pārkāptā tā politika pret vardarbības glorifikāciju un ka "lietotāja @realDonaldTrump konts ir nekavējoties pastāvīgi jāaptur".

"Twitter" apstiprināja, ka vairāki simti darbinieku vēstulē uzņēmuma vadītājam Džekam Dorsijam pauduši satraukumu par Trampa piekritēju "dumpi" Kapitolijā un aicinājuši izvērtēt šīs sociālā tīkla platformas lomu šajos notikumos.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!