Sv 24.01.2021.

Pirmajā brīvdienā, kad iespējams vakcinēties pret Covid-19, to izdarījuši 309 cilvēki

Daugavpils reģionālajā slimnīcā tiek veiktas farmācijas uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" pret Covid-19 injekcijas.

FOTO: Ivars Soikāns/LETA

Sestdien, 8. janvārī, kad pirmo reizi vakcinācija pret Covid-19 notika brīvdienā un tika uzsākta arī ģimenes ārstu vakcinēšana, sapotētas vien 309 personas, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Aizvadītajā diennaktī vakcinācija notika tikai četrās ārstniecības iestādēs. Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā vakcinētas 169 personas, Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā - 116, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā - 19, bet Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā - sešas.

Vienlaikus NVD šodien precizējis datus par vakcināciju iepriekšējās dienās, līdz ar to nedaudz pieaudzis kopējais Latvijā vakcinēto cilvēku skaits. 

Ceturtdien vakcinēts par 45, piektdien par 153 cilvēkiem vairāk nekā tika ziņots iepriekš. Attiecīgi kopumā līdz šim Latvijā vakcinētas 6583 personas, tajā skaitā 5120 ārstniecības personas un 1463 ārstniecības iestādes darbinieki.

NVD dati liecina, ka līdz šim visvairāk personu vakcinēts 5.janvārī, kad vakcīnu saņēma 888 personas. Sestdien, 9. janvārī vakcinēto personu skaits ir zemākais diennakts rādītājs kopš Latvijā 28. decembrī tika uzsākta vakcinēšanās.

Latvija līdz šim ir saņēmusi 23 400 farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" devas. Tās paredzētas kopumā 11 700 cilvēkiem, jo viena vakcinēšanai nepieciešamas divas devas. Tādējādi līdz šim vakcinēti 56,2% šo cilvēku, liecina aģentūras LETA aprēķini.

Līdz šim visvairāk personu vakcinēts Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, kur vakcīnu saņēmušas 2072 personas. Savukārt otrais lielākais vakcinēto personu skaits ir Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā, kur to saņēmuši 1914 cilvēki, un Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, kur vakcinēti 704 darbinieki. Pārējās ārstniecības iestādēs vakcinēto personu skaits vēl nav pārsniedzis 500.

Kā ziņots, veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) izdevis rīkojumu, kas nosaka, ka no 11. janvāra tiks vakcinēti visi mediķi. Līdz šim vakcinēja lielo slimnīcu darbiniekus, sestdien sāka vakcinēt ģimenes ārstus, bet no pirmdienas šī iespēja būs visiem mediķiem - ārstiem, ārstu palīgiem, māsām, zobārstiem, vecmātēm un citiem.

Kā ziņots, pirmās farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" Latvijā tika nogādātas 26. decembra rītā. Pirmajā piegādē Latvija saņēma 9750 vakcīnu devas. Savukārt pēc nedēļas Valsts asinsdonoru centrā nogādāta arī otrā piegādes krava ar 13 650 "Pfizer" un "BioNTech" ražotajām vakcīnu "Comirnaty" devām.

Piektdien, 8.janvārī, valdība vienojās, ka Latvija iegādāsies papildu līdz 1,4 miljoniem "Pfizer" un "BioNTech" vakcīnas pret Covid-19 devu. Šāds lēmums tika pieņemts, jo piektdien Eiropas Komisija (EK) pieņēma lēmumu dalībvalstīm nodrošināt vēl papildu 300 miljonu "Pfizer" un "BioNTech" vakcīnas pret Covid-19 devu.

Aktuālākās ziņas