Naktī uz svētdienu policija pārbaudījusi 5240 personas. Piemēroti arī 2000 eiro sodi

Komandantstunda Rīgā. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Komandantstundas laikā Bauskā aizturēts kāds vīrietis, kurš pārbaudes laikā tīši sabojāja policijas dienesta automašīnu un likumsarga formastērpu, informēja Valsts policijas preses pārstāve Gita Gžibovska.

Komandantstundas kontroles laikā naktī uz svētdienu, no plkst. 22 līdz 5 Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju, Valsts robežsardzi un Zemessardzi pārbaudīja 5240 personas.

Gžibovska norāda, ka lielākoties iedzīvotāji uz ielas atradās attaisnojošu iemeslu dēļ, un 3958 gadījumos personām bija aizpildīti pašapliecinājumi. Tomēr konstatēti arī pārkāpumi. Preventīvi norādījumi iedzīvotājiem doti 1049 gadījumos.

Tāpat saistībā ar epidemioloģisko drošības pasākumu neievērošanu sākts 541 administratīvo pārkāpumu process un sagatavoti 148 ziņojumi par administratīvo pārkāpumu sākšanu, un atkarībā no pārkāpuma smaguma lielākajai daļai personu piemēroti sodi no desmit līdz 2000 eiro.

Viņa sacīja, ka par spīti smagajai epidemioloģiskajai situācijai un drošības noteikumiem, kas ir ieviesti, lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatību un glābtu cilvēku dzīvības, atsevišķas personas sestdien jau atkārtoti devās organizētā braucienā ar automašīnām.

Veicot pārbaudes, tika konstatēts, ka daudzi no viņiem pārkāpj ārkārtējās situācijas ierobežojumus, braucot automašīnās kopā ar personām, kas nav no vienas mājsaimniecības.

Tāpat konstatēts, ka četras personas, kuras nesen atgriezušās no ārvalstīm ar augstu Covid-19 saslimstības rādītāju, pulcējas, neievēro pašizolāciju, kā arī nav aizpildījušas apliecinājumu "covidpass.lv". 

"Tādējādi ne tikai tika rupji pārkāptas noteiktās drošības prasības, bet apdraudēta arī citu cilvēku veselība," uzsvēra Gžibovska.

11

Saskarsmē ar policistiem dažas personas bija agresīvi noskaņotas, apzināti, ļaunprātīgi nepakļāvās policistu likumīgajām prasībām, lai gan vairākkārtīgi tika brīdinātas, lai pārtrauc likumpārkāpumus, kā arī slēpa identitāti, tāpēc dažas personas nācās nogādāt iecirknī apstākļu noskaidrošanai.

Tāpat pārbaužu laikā tika aizturēts meklēšanā izsludināts vīrietis, kuram ar tiesas lēmumu par smaga nozieguma izdarīšanu - nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem - ir piemērots apcietinājums.

Policija aicina būt atbildīgiem rūpēs par savu un līdzcilvēku veselību un atgādina, ka komandantstundas laikā uz ielas var atrasties tikai, ja ir attaisnojošs iemesls, un aizpildīts pašapliecinājums, kā arī līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam. Gadījumos, ja persona uz ielas atrodas, lai dotos uz darbu vai no tā, papildus iepriekš minētajam līdzi jābūt arī darba vai dienesta apliecībai, ja tāda ir.

Aktuālākās ziņas