C 6.05.2021.

Aktieris Kaspars Zāle jau otro reizi atlaists no Dailes teātra

Kaspars Zāle

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Pavasarī tapa zināms, ka Dailes teātris atlaiž četrus štata aktierus, tostarp Kasparu Zāli. Iesaistot juristus, Zāle pērnā gada nogalē atgriezās aktieru rindās, tomēr jauno gadu iesāka atkal atlaista aktiera statusā, vēsta izdevums "Kas Jauns?"

Lai arī teorētiski atjaunots darbā, aktieris novembrī neslēpa, ka viņa ikdiena Dailes teātrī nebūt nebija tāda kā pārējiem un ik uz soļa viņš juta vadības "izrēķināšanos" par savu uzdrīkstēšanos.

Zālem bija uzdots iestudēt monoizrādi un, kā apgalvoja aktieris, teātra direktors Juris Žagars bija aizliedzis viņam piedalīties jebkādos ārpusteātra projektos.

Nu viņš pastāstīja, ka par situāciju vērsies pie teātra direktora Jura Žagara. "Pieprasīju arī publiski man par to atvainoties, uz ko atbildi nesaņēmu. Informēju arī par to, ka neesmu apmierināts ar viņa vadīšanas stilu un metodēm, ka man ir nevienlīdzīgi darba apstākļi, salīdzinot ar citiem aktieriem, piedāvāju abpusēji vienoties pārtraukt darba attiecības."

Zāle no darba teātrī tomēr atlaists ne uz pušu vienošanās pamata. Detalizēti komentēt notikušo aktieris nevēlējās, pamatojot, ka "šobrīd viss ir pārāk sarežģītā procesā", lai par to runātu. Kaspars, uzskatot, ka viņa atlaišana no Dailes, tāpat kā pirmajā reizē, ir nelikumīga un nekorekta, vērsies tiesā. 

Atgādinām, ka paralēli četru mākslinieku - Kaspara Zāles, Mārtiņa Poča, Sarmītes Rubules un Aijas Dzērves - atbrīvošanai martā Dailes teātris darbā pieņēma jaunos aktierus Kārli Arnoldu Avotu un Tomu Veličko. Tāpat teātrim pievienojies Valmieras Drāmas teātra aktieris Imants Strads.