S 17.04.2021.

Zviedrijas galvenais epidemiologs atzīst, ka valsts veselības aprūpes sistēma ir "kritiskā fāzē"

Anderss Tegnells.

FOTO: By Jeppe Gustafsson/shutterstock.com

Zviedrijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta kopumā 506 000 cilvēku, no kuriem 9667 ir miruši, liecina oficiālie dati.

"Mēs tiešām atrodamies kritiskā fāzē, kurā esam tuvu tam, ko veselības aprūpes sistēma var izturēt," atzinis Zviedrijas galvenais epidemiologs Anderss Tegnells.

Viņš norādījis, ka otrais pandēmijas vilnis ir daudz smagāks nekā aģentūra prognozēja, taču piebildis, ka veselības aprūpes dienestiem tagad ir lielāka pieredze Covid-19 pacientu aprūpē.

Zviedrijā aptuveni 60% pacientu, kas šobrīd atrodas intensīvajā aprūpē, ir Covid-19 pacienti. Tie ir aptuveni 370 cilvēki.

Citās nodaļās slimnīcās ārstējas vēl 2460 Covid-19 pacienti, atklāja amatpersona.

Zviedrijā pret jauno koronavīrusu līdz šim vakcinēti aptuveni 80 000 cilvēku. Starp pirmajiem, kas saņem vakcīnu, ir pansionātu iemītnieki un veselības aprūpes nozarē strādājošie.

Zviedrijā svētdien stājās spēkā likums, kas paplašinās valdības pilnvaras Covid-19 pandēmijas apkarošanai.

Jaunais likums piešķir valdībai tiesības slēgt uzņēmumus, veikalus, sabiedrisko transportu, kultūras iestādes un parkus, kā arī ierobežot cilvēku skaitu, kam atļauts tajos uzturēties.

Zviedrijas ģenerālprokuratūra otrdien ierosinājusi par vairāku jaunā likuma nosacījumu pārkāpšanu piemērot 2000 kronu (198 eiro) lielu sodanaudu.