Sv 24.01.2021.

Irānā nāvessods piespriests vēl vienam cīkstonim

29 gadus vecajam irāņu brīvās cīņas cīkstonim Mehdi Ali-Huseini piespriests nāvessods, vēsta "Fox News".

Jau ziņots, ka septembrī Irānas valdība izpildīja nāvessodu brīvās cīņas cīkstonim Navidam Afkari par drošības dienestu darbinieka nogalināšanu 2018. gada nemieru laikā.

Cīkstonis savu vainu atzina, tiesa, joprojām pastāv jautājums, vai sportists tika piespiests atzīties. Līdzīga situācija ir arī jau pieminētajam Ali-Huseini.

29 gadus vecais brīvās cīņas čempions ir apsūdzēts par 2015. gadā izdarītu slepkavību masveida kautiņā. Ali-Huseini savu vainu ir atzinis, tomēr arī šajā gadījumā netrūkst jautājumu, vai cīkstoņa atzīšanās ir patiesa.

"Irānas režīmam vajadzētu saņemt diskvalifikāciju no visiem pasaules sporta pasākumiem līdz mirklim, kad tas pārstās nogalināt savus sportistus un atcels dzimumu nevienlīdzības likumus attiecībā uz sieviešu atlētēm un skatītājām," sacījis Irānas Nacionālās demokrātiskās biedrības vadītājs Kamerūns Hansarinja.

Šobrīd vēl nav zināms, kad atlētam piespriestais nāvessods tiks izpildīts. Iepriekš minētā Afkari gadījumā par sportista tiesībām iestājās dažādas starptautiskas organizācijas, sagaidāms, ka līdzīgs scenārijs atkārtosies arī Ali-Huseini gadījumā.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Redaktors iesaka