Par vecu un nevarīgu cilvēku apkrāpšanu bijušajai notārei un uzņēmējam lūdz katram piespriest sodu 100 000 eiro apmērā

Apsūdzētie notāre Laila Poriete un uzņēmējs Gints Lazdiņš

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Prokurore par vecu un nevarīgu cilvēku apkrāpšanu lūdz piespriest bijušajai notārei Lailai Porietei un uzņēmējam Gintam Lazdiņam sodu kopumā 200 000 eiro apmērā, noskaidroja aģentūra LETA.

Prokurore prasa no katra apsūdzētā piedzīt 100 000 eiro.

Rīgas apgabaltiesā informēja, ka trešdien tiesas sēdē savu pēdējo vārdu teikusi Poriete, bet nākamajā tiesas sēdē pēdējo vārdu teiks Lazdiņš.

Nākamā tiesas sēde nozīmēta ceturtdien 21. janvārī plkst. 9.

LETA jau ziņoja, ka šī lieta vispirms tika skatīta Vidzemes priekšpilsētas tiesā, tad nonāca Rīgas apgabaltiesā, kas to nodeva atpakaļ jaunai izskatīšanai, bet tagad tā atkārtoti atgriezusies apgabaltiesā.

Prokuratūrā aģentūru LETA iepriekš informēja, ka notāre apsūdzēta par krāpšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izsniegšanu.

Saskaņā ar apsūdzību, abas personas savstarpēji vienojās krāpšanas ceļā iegūt svešu mantu, sagatavojot un panākot, ka cietušās personas paraksta dokumentus, kas rada viņām tiesiski nelabvēlīgas sekas.

Mantkārīgā nolūkā, lai atvieglotu krāpšanas izdarīšanu, pielietojot viltu un viešot uzticību, notāre ļaunprātīgi izmantoja savu dienesta stāvokli, sagatavojot un norādot cietušajām personām parakstīt notariālos aktus un dokumentus, nenolasot to saturu, neizskaidrojot to būtību, noteikumus un tiesiskās sekas.

Savukārt otra apsūdzētā persona krāpšanas nolūkā organizēja apsūdzētās notāres dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kontaktējoties ar cietušajām personām, paziņojot apsūdzētajai notārei dokumentu saturu, dokumentos iekļaujamos cietušajām personām neizdevīgos nosacījumus un informāciju par cietušo nekustamajiem īpašumiem.

Saskaņā ar apsūdzību, noziegumi izdarīti, izmantojot cietušo psihisko stāvokli, nespēju saprast un vadīt savu rīcību, nespēju saprast savas rīcības nozīmi, kā arī izmantojot cietušo redzes traucējumus, vecuma nevarību un juridisko zināšanu trūkumu.

Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2016. gada 9. maijā abiem apsūdzētajiem piesprieda 11 100 eiro naudas sodu katram.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!