Piektdien, 15. janvārī, Latvijā turpināsies gaisa temperatūras pazemināšanās un šajā nedēļā nogalē gaidāmais sals būs lielākais pēdējo trīs gadu laikā, prognozē sinoptiķi.

Piektdien, sestdien un svētdien diennakts tumšajā daļā gaisa temperatūra vietām valstī - visbiežāk Latgalē - pazemināsies līdz -19..-24 grādiem.

Valsts lielākajā daļā kādā brīdī, izklīstot mākoņiem, termometra stabiņš noslīdēs zem -15 grādiem. Gaidāmi lieli gaisa temperatūras kontrasti, un Kurzemes piekrastē temperatūra brīžiem tuvosies nulles atzīmei, bet Latgalē arī dienas vidū saglabāsies aukstums līdz -15 grādiem.

Saule mīsies ar mākoņiem, kas daudzviet nesīs nelielu sniegu, bet no Rīgas jūras līča nākoši mākoņi dažviet sagādās mēreni stipru snigšanu. Šie sniega mākoņi nokrišņus atnesīs vietām Jūrmalas, Tukuma un Dobeles pusē.

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Rīgā piektdien gaidāms mainīgs mākoņu daudzums, brīžiem nedaudz snigs. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš. Gaisa temperatūra svārstīsies ap -10 grādiem.

Debesis būs daļēji mākoņainas, daudzviet gaidāms neliels sniegs. No Rīgas jūras līča nākoši mākoņi stiprāku snigšanu izraisīs vietām Kurzemes austrumu un Zemgales rietumu daļā.

Pūšot lēnam līdz mērenam ziemeļvējam, minimālā gaisa temperatūra naktī gaidāma no -6 grādiem dažviet Kurzemes piekrastē līdz -19 grādiem valsts austrumos; dienā gaiss iesils attiecīgi līdz -5..-15 grādiem.

Sestdien vēja tikpat kā nebūs, bet svētdien gaidāms lēns dienvidrietumu vējš.

Vietām, zem skaidrām debesīm un bezvējā strauji pazeminoties gaisa temperatūrai, veidosies migla un sarma, tā visvairāk iespējama jūras un neaizsalušu upju posmu tuvumā. Arī brauktuvju apledošana visvairāk iespējama pie vaļējiem ūdeņiem, kā arī uz tiltiem un pārvadiem.

Iespējams, nākamnedēļ ciklons atnesīs atkusni. Atkarībā no ciklona spēka un virzības iespējams gan silts laiks, gan stipri nokrišņi, gan sala saglabāšanās, gan strauja gaisa temperatūras pazemināšanās aiz ciklona.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!