VIDEO "Blue Jackets" ar Merzļikinu uz soliņa sezonas ievadā piedzīvo zaudējumu

Jonass Korpisalo un Liams Fudijs
Jonass Korpisalo un Liams Fudijs Foto: Reuters/ScanPix

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības Kolumbusas "Blue Jackets" šīs sezonas pirmo spēli noraudzījās no rezervistu soliņa, viņa pārstāvētajai komandai piedzīvojot neveiksmi.

"Blue Jackets" viesos ar 1:3 (1:0, 0:1, 0:2) piekāpās Nešvilas "Predators".

Jau pirms spēles galvenais treneris Džons Tortorella atklāja, ka sezonas pirmajā spēlē par vārtu drošību gādās Jonass Korpisalo, kurš ceturtdien tika galā ar 32 no 34 metieniem, atvairot 94,1% raidījumu.

Vadības grožus pirmā ieguva Kolumbusas komanda, kas jau pirmā perioda vidū panāca 1:0. Būns Dženers laukuma centrā piespieda kļūdīties aizsargu un brīdi vēlāk jau nonāca vienatnē pret vārtsargu, ripu raidot vārtu augšējā stūrī. Mājiniekiem līdzsvaru uz rezultāta tablo izdevās panākt vien otrā perioda 14.minūtē, Lūkam Kuninam ar ripu šķērsojot visu laukumu, līdz tā tika raidīta vārtos.

Noslēdzošajā trešdaļā Filips Fošberjs jau sestajā minūtē panāca 2:1, bet Kalle Jarnkroks 19.minūtē ripu raidīja tukšos vārtos.

Abas komandas atkārtotu spēli aizvadīs sestdien.

"Blue Jackets" šosezon Centrālajā divīzijā spēkosies ar Karolīnas "Hurricanes", Čikāgas "Blackhawks", Dalasas "Stars", Detroitas "Red Wings", Floridas "Panthers", Nešvilas "Predators" un Tampabejas "Lightning".

Tikmēr Sanhosē "Sharks", kas nesen savā rīcībā atguva Rūdolfu Balceru, bet latvieša ierindā viesos ar 4:3 (2:0, 0:1, 1:2, 0:0, 2:1) "bullīšos" uzvarēja Arizonas "Coyotes".

Pirmā perioda beigās ar četru minūšu intervālu divus vārtus iemeta "Sharks" uzbrucējs Tomāšs Hertls. Čehs pirmos vārtus 13.minūtē guva, komandai spēlējot vairākumā, bet otrs precīzais metiens sekoja 17.minūtē. Evanders Keins trešā perioda vidū ar gūtiem vārtiem panāca jau 3:1, taču līdz pamatlaika beigām "Coyotes" rezultātu izlīdzināt palīdzēja Kleitons Kellers un Fils Kesels, kurš izcēlās četras sekundes pirms finālsvilpes.

Papildlaikā neviena no komandām vārtus neguva, bet uzvaru nesošo "bullīti" iemeta Logans Kutūrs.

Keins spēli noslēdza ar 1+2, bet Hertlam divi vārti un rezultatīva piespēle. Kellers un Konors Garlands "Coyotes" komandā izcēlās ar 1+1.

Rietumu divīzijā "Sharks" pretī stāsies Anaheimas "Ducks", Arizonas "Coyotes", Kolorādo "Avalanche", Losandželosas "Kings", Minesotas "Wild", Sentluisas "Blues" un Vegasas "Golden Knights".

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 8.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!