T 3.03.2021.

Ar Covid-19 inficēts pasažieris 12. janvārī ar autobusu braucis no Rīgas uz Daugavpili. SPKC aicina pārējos pasažierus novērot savu veselību

Autobuss. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Tero Vesalainen/Shutterstock.com

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 12. janvārī braucis ar autobusu Rīga – Daugavpils, (AS "Nordeka", reisa Nr. 7983-09), plkst. 10:00 no Rīgas autoostas līdz Daugavpils autoostai un izbraucis no Daugavpils autoostas plkst. 16:00 līdz Rīgas autoostai.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajā datumā šajos maršrutos, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Ja tiek novēroti elpceļu infekcijas slimības simptomi ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

SPKC atgādina, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka esi bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne "Apturi Covid".

Izmantojot lietotni, varēsi savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Līdz 25. janvārim ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz Covid-19. Ja parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.), Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma.

Aktuālākās ziņas